Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles "Auseklītī" svin Latvijas dzimšanas dienu

Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” astoņu grupu audzēkņi kopā ar savām skolotājām pasākumā “Skaista mana tēvu zeme” ar dziesmām un dejām svinēja Latvijas dzimšanas dienu.

Latvijas nacionālais putns cielaviņa aplidoja visu Latviju — Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali, un bērnudārza audzēkņi katram novadam veltīja skaistu priekšnesumu — dziesmu vai deju. Katrā novadā tika izcelts tam raksturīgais. Cielaviņa, atgriezusies Aizkrauklē, secināja, ka vislabākā Latvijas vieta katram ir savas mājas, un skolotāju izpildījumā skanēja Raimonda Paula un Guntara Rača dziesma “Nekur nav tik labi kā mājās”.

Pār bērniem pārbira Latvijas dzimšanas dienai veltītais konfeti salūts, un katra  grupiņa saņēma bērnudārza virtuvē ceptu svētku kliņģeri.

Apmēram stundu garais koncerts bija brīnišķīgs, pasākuma scenārijs — izcils! Katrs priekšnesums, katra dziesma, katrs vārds radīja svinību emocionāli sirsnīgo un patriotisko noskaņu. Perfekti bija padomāts par ikvienu niansi, sīkumu, ieskaitot svinību zāles noformējumu, bērnu tērpus un mazos Latvijas karodziņus viņu rokās. Svinību zāli greznoja ne tikai Latvijas karte, karogs, bērnu zīmējumi un kompozīcijas, bet arī Latvija, kuras robeža bija izgaismota ar mirdzošām lampiņām. 

“Par Latviju grupiņās runājām un stāstījām visu nedēļu. Nēsājām sarkanbaltsarkanās lentītes un pārrunājām, ko nozīmē mīlēt Latviju un būt patriotam, arī to, ko nozīmē uzvilkt tautas tērpu un kā tas jānēsā. Mācījāmies latvju zīmes. Visi sešgadīgo grupu bērni pirmo reizi bija tautas tērpos, izņemot tos, kuri dejo deju kolektīvā,” stāsta scenārija autore, grupas “Vilnītis”  skolotāja Anita Bogdanoviča. “Koncerts ik gadu noslēdz  Latvijas dzimšanas dienas nedēļas svinības. Scenāriju domājām  kopā ar skolotāju Ligitu Muižnieci. Šos svētkus parasti vada sagatavošanas grupas skolotājas, man šoreiz ļoti gribējās iesaistīties to veidošanā, un šo darbu veicu no sirds. Īpaši tādēļ, ka manam mazdēlam Augustam tieši 17. novembrī aprit pirmais gadiņš.”

Gunas Mikasenokas foto

Aizkraukles novadā