Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles jaunsargi uzceļ cietoksni

12. janvārī 509. Aizkraukles jaunsargu vienības jaunsargi pie savas nodarbību bāzes skolas, kas ir Aizkraukles pilsētas sākumskola, nodarbībā uzcēla cietoksni.

“Izmantojot dabas doto lielo sniega kārtu un tuvojoties 1991. gada barikāžu atceres dienai, kas ir 20. janvāris, par godu šai dienai uzcēlām sniega cietoksni,” stāsta jaunsargu instruktors Gints Kokins.

Šonedēļ jaunsargiem ir paredzēts arī 12 kilometru garš ziemas pārgājiens, kurā jaunsargi nostiprinās savas zināšanas un iemaņas. Pārgājienā jaunsargiem būs jāparāda savas lauku kaujas iemaņas, kā maskēties un pārvietoties pa nosacīto ienaidnieka teritoriju, izmantojot roku signālus un šķēršļu pārvarēšanu.

Galapunktā pie ugunskura jaunsargi pusdienojot pārrunās 1991. gada notikumus Latvijas vēsturē. Tiks veidoti ierakumi, izmantojot sniegu,  lai rastos iemaņas tos izveidot vasarā, rokot zemi, kā arī paredzētas sporta un militārās aktivitātes.

Aizkraukles novadā