Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles "Karikste" svin piecu gadu jubileju

Aizkraukles pilsētas kultūras namā notika folkloras kapelas "Karikste" piecu gadu jubilejas koncerts "Saules rits".

"Karikstes" dalībnieki izdziedāja visus gadalaikus, arī Līgo svētkus, vēlot veldrē nekrist arī Aizkrauklei un pašiem sev.

Koncertu kuplināja vidējās paaudzes deju kolektīvs "Radi", skolēnu deju kolektīvs un viesi no Nīgrandes — kapela "Spēlmaņi".

Aizkraukles pilsētas kultūras nama folkloras kapela “Karikste” dibināta 2012.gadā, un tajā pašlaik muzicē deviņi dalībnieki — Anita (vadītāja) un Jānis Ostrovski, Līga Butāne, Jānis Cielavs, Agita Reisa-Nielsena, Elita Tipaine, Adrija Korsakaite, Pēteris Ukrins un Edvīns Miķelsons.

“Karikste” dalībnieki dzied un muzicē Aizkraukles novada organizētajos pasākumos, kā arī rīko danču vakarus. Viņi spēlē vijoles, kokli, dūdas, mandolīnas, akordeonu, kontrabasu, bungas, cītaru, stabules un ukuleli (mazu ģitāriņu).

Nosaukums “Karikste” radies no upītes, kas ietek Daugavā pie pilsdrupām, nosaukuma.

““Karikste” šajos piecos gados ir izaugusi, un tās dalībniekiem ir atvērtas sirdis gan dalībai dažādos projektos, gan sadarbībai ar deju kolektīviem,” atzīst kultūras nama direktore Anta Teivāne. “Kolektīvs piedalījies daudzos festivālos un koncertos ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.”

Aizkraukles novadā