Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles mākslas skola aicina uz izstādi

Aizkraukles mākslas skolā katru darbdienu no pulksten 11 līdz 15 visu vasaru, līdz augusta beigām, apskatāma skolas audzēkņu gada noslēguma darbu, zaļās prakses un visu skolotāju, kā arī darbinieku radošo kursu darbu izstāde “Visi kopā”. Izstāžu zālē un gaitenī izvietoti ap 200 darbu.

Izstādē apskatāmi audzēkņu skolas nobeiguma darbi, kā arī zaļās prakses darbi. 

Zaļās prakses darbi šogad veidoti no Daugavas sanesām — no upes var izzvejot dēļus, koka gabalus, kurus ūdens ir “nopulējis” gludus, un skolas direktore ūdenī saskatīja labu materiālu dažādu darbu izveidošanai skolēnu zaļajā praksē. Audzēkņi, liekot lietā fantāziju, koka gabalus sastiprināja ar metāla stieplēm, skrūvēm un līmi, izveidojot  alni, briedi, stirnas, putnus un pat krokodilu.

Pagājušajā vasarā zaļajā praksē skolēni uz flīzēm veidoja gleznas no izskalotiem kociņiem, akmeņiem un citiem materiāliem.

Pirmo reizi vienkopus apskatāms mākslas skolas skolotāju un darbinieku veikums — radošajos kursos visi apgleznoja zīdu, gleznoja, veidoja ādas, tekstila, porcelāna izstrādājumus. Izstādē izvietoti krāšņi zīda lakati, gleznas, porcelāna trauki, ādas aproces, pasu vāciņi, kārbiņas, kopīgi veidots tekstila dekors un citi darbi.

Lai izveidotu gleznas, skolotāji vispirms devās iedvesmoties uz Aizkraukles un vēstures muzeju “Kalna Ziedos”. “Ko nu katrs no mums tur ieraudzīja,” stāsta Inese Dembovska. “Dažam iepatikās koka karotes, māla podi, citam grozi vai ābeles muzeja dārzā. Veidojām skices, fotografējām un pēc tam veidojām katrs savu kompozīciju. Visas nodarbības skolotājiem notika kolēģu vadībā.”

Rezultāts ir lielisks — atnāciet uz mākslas skolu un pārliecinieties paši! 

Aizkraukles novadā