Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novadā būs četri apbalvojumi

Aizkraukles novada dome nolēma izveidot četrus apbalvojumus. Goda pilsoņa nosaukuma saņēmējiem pasniegs arī 300 eiro, ar Goda rakstu apbalvotajiem — 75 eiro, Atzinības raksta un Pateicības saņēmējiem — 50 un 25 eiro.

Valsts apbalvojumu likums nosaka, ka pašvaldības var dibināt savus apbalvojumus.  Aizkraukles novada dome apstiprināja novada pašvaldības apbalvojumu dibināšanas un piešķiršanas nolikumu.

Augstāko Aizkraukles novada pašvaldības apbalvojumu — novada Goda pilsoņa nosaukumu un krūšu nozīmi — piešķirs par sevišķiem nopelniem Aizkraukles novada labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā un citā darbā. To saņems arī personas par mūža ieguldījumu Aizkraukles novada attīstībā, tā izpētē un kultūrmantojuma apzināšanā, novada izaugsmes un iedzīvotāju labklājības veicināšanā. Par Goda pilsoņiem varēs kļūt arī personas, kuras  Aizkraukles novadā ir nodarbojušās ar labdarību, kā arī augstas Latvijas un ārvalstu amatpersonas un draugu pilsētu vadītāji. Goda pilsoņa nosaukumu varēs iegūt tikai vienu reizi, un gada laikā to piešķirs tikai vienai personai.

Goda rakstu piešķirs fiziskai, juridiskai personai vai personu grupai, kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu izglītībā, kultūrā, medicīnā, sportā, uzņēmējdarbībā. Sākotnēji bija paredzēts piešķirt ne vairāk kā piecus Goda rakstus gadā, tomēr pēc diskusijām dome nolēma limitu nenoteikt. Goda rakstu varēs piešķirt atkārtoti, bet ne agrāk kā trīs gadus pēc iepriekšējā apbalvojuma piešķiršanas.

Atzinības rakstu piešķirs fiziskai personai par godprātīgu, ilggadēju darbu, profesionālo meistarību, aktīvu piedalīšanos olimpiādēs, sacensībās, pašvaldības rīkotos vai citos pasākumos. Savukārt Pateicību saņems fiziskās, juridiskās personas vai personu grupas, kolektīvi par ieguldījumu Aizkraukles novada attīstībā, par pilsētas tēla veidošanu valstī un pasaulē.  

Kandidātus varēs izvirzīt, izpildot iesnieguma veidlapu Aizkraukles novada pašvaldībā un norādot personas vai kolektīva nopelnus. Ierosinājumus apbalvojumu piešķiršanai varēs iesniegt visu gadu Aizkraukles novada domes deputāti, komitejas, komisijas, darba grupas, valsts un pašvaldības iestāžu vadītāji, sporta kluba vai organizācijas pārstāvji, juridiskas personas vai iedzīvotāji — ne mazāk kā 10 pilngadīgu personu, atšifrējot parakstu, norādot personas kodu, dzīvesvietas adresi un tālruni.

Lēmumu par apbalvojuma “Aizkraukles Goda pilsonis” piešķiršanu pieņems dome pēc izvērtējuma komitejās, bet lēmumu par Goda raksta, Atzinības raksta un Pateicības piešķiršanu varēs pieņemt gan dome, gan Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs. 
Apbalvojumu personai pēc nāves nepiešķirs. Ja persona, kurai piešķirts apbalvojums, būs mirusi starplaikā no apbalvojuma lēmuma pieņemšanas līdz apbalvojuma pasniegšanas dienai, apbalvojumu glabāšanā saņems tuvākie piederīgie.

Katram apbalvojumam būs savs dizains, kuru vēl izveidos un nodos apstiprināšanai Heraldikas komisijā.

Aizkraukles novadā