Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada ģimnāzijā svinīgi atklāta “3D drukas laboratorija” 9

Skolotāju Aijas un Gunta Romanovsku un Zanes Sirmaces lolojums — trīsdimensiju drukas iekārta — ierīkota speciāli veidotā telpā, kurā interesenti, speciālisti — idejām bagāti cilvēki, datorprogrammu izstrādātāji — un citi var netraucēti nodarboties ar 3D printera plašo iespēju apgūšanu. Projekts realizēts sadarbībā ar Aizkraukles novada domi un “Rietumu banku”.

Atklāšanas pasākumā veiksmi laboratorijas vadītājiem vēlēja gan novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kurš pats ir liels moderno tehnoloģiju speciālists, un citi domes pārstāvji, gan novada izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa, kā arī iekārtas piegādātāji no SIA “Mass portal”.

Leons Līdums arī turpmāk solīja domes atbalstu šādiem radošiem projektiem, rosinot sadarboties ar pašvaldības organizācijām un ar pašlaik sarežģīto iekārtu iepa­zīstināt pēc iespējas vairāk cilvēku, izskaidrot tās plašās ikdienas lietojuma iespējas.

Aija Romanovska, ielūkojoties nākotnē, laboratoriju redz kā vietu, kur pulcēties un idejām dalīties cilvēkiem no informācijas tehnoloģiju jomas. Skolā ir visi priekšnosacījumi, lai izveidotu arī robotikas centru. Drukas laboratorija varētu būt aizsākums arī programmētāju pulciņa veidošanai. Jo īpaši tas svarīgi, domājot par šodienas skolēnu darba iespējām nākotnē. Liela daļa noteikti būs saistīti ar datoru, programmēšanu, tāpēc Aizkraukles novada ģimnāzijai laikus jāsagatavo jaunieši viņu nākotnes profesijai. Skolotāja atgādināja jo­projām aktīvo latīņu teicienu “Non progredi est regredi”, kas nozīmē “Neiet uz priekšu nozīmē iet atpakaļ.”


Komentāri 9

attēlā

Guntis lepojas: tik lielu spēļmantiņu pratām nopirkt. Nu dibināsim pircēju pulciņu,
sponsori jau pieteikušies.

pirms 4 gadiem, 2015.01.13 13:22

I.

Apsveicu! Liels darbs padarīts!!! Lai daudz radošu ideju arī turpmāk:)

pirms 4 gadiem, 2015.01.13 14:43

irons

Atceros vēl tos laikus, kad Leons spēlējās pie pirmās Latvijā pieejamās web kameras tai pat iestādē. Sak' lai jau tiek manam bijišajam bērnu dārzam mūsdienu spēļmanta, varēs izprintēt polimēra 3D diku.

pirms 4 gadiem, 2015.01.13 18:00

ex skolēns

Forši, žēl, kas mūsu laikā nebija tādu iespēju. Bet prieks, ka mūsējie tur laikam līdzi un priekšā pat daudzām lielpilsētu skolām! Lepojos!

pirms 4 gadiem, 2015.01.13 19:41

nelabais

Kāds man var pateikt,kāds no šitās mašīnas ir reāls labums? Kur tā dzīvē noder? No kāda materiāla iznāk detaļa?Ko tur vajag iekšā bāzt? Rasējumu,veco detaļu? Esmu 100 gadīgs losis no laukiem-neko nesaprotu.Ma vajag traktoram zobratu.Varat izprintēt vai uz ''Metālistu'' labāk braukt?

pirms 4 gadiem, 2015.01.14 05:49

metālists

Braukt uz metālistu. Drukā kautkādus plastmasas štruntus pēc datorā saveidoties 3d modeļiem.

pirms 4 gadiem, 2015.01.14 11:45

zzg

Šī jau vairāk pēc tādas spēļmantiņas izskatās, bet lai paplašīnātu tavu zināšanu horizontu, pieminēšu to, ka ar kārtīgiem printeriem var izprintēt nu da jeb ko, piemēram, kārtīgi funkcionējošu cilvēka sirdi, kuru ieliek slimniekam slimās sirds vietā un viņš laimīgs turpina dzīvot.

pirms 4 gadiem, 2015.01.14 21:52

kaagaabee

da izprintē plastmasas svēteli un liecies mierā arvienvārdsakot', jefig šaut uz mušām ar lielgabalu, arvienvārdsakot'

pirms 4 gadiem, 2015.01.14 23:39

Aizkraukles novadā