Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada ģimnāzijas 10. klases skolniece uzvar TV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” finālā

Vakar, 26. februārī, LTV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” finālā sacentās Latvijas labākie 10. klases skolēni. Aizkraukles novada ģimnāzijas 10.b klases skolniece Elīza Brūklena spēlē uzvarēja un ieguva Latvijas gudrākā 10. klases skolēna statusu. Apsveicam! 

Raidījuma atkārtojumu varēsim vērot 27. februārī pulksten 15.35.

Spēles cīņa bija ļoti spraiga, punkts punktā, te atbildi nezina viens, zina otrs, un tā visu laiku. “Koncentrējos jautājumiem, zināju, ka nedrīkstu sanervozēties, ļauties nogurumam, ka ir iespēja uzvarēt un jācenšas,” atzīst Elīza. “Tad, kad sapratu — esmu uzvarējusi, tad gan sāku drebēt.”

Kāda tagad ir sajūta? “Laba,” atbild Elīza. “Ir gan neparasti, ka visi tevi slavē, pie tā neesmu pieradusi.”


10. klašu finālisti  

1.Aizkraukles novada ģimnāzijas pārstāve ELĪZA BRŪKLENA.

2.Vienīgais puisis 10. klašu finālā - JĀNIS DAMBERGS no Vaiņodes vidusskolas.

3.Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas audzēkne ANETE BIĶE.

4.Kuldīgas Centra vidusskolas audzēkne MADARA MAIJA MANČINSKA.

5.Rojas vidusskolas audzēkne DĀRTA VALDEMĀRE

6.Rīgas 64.vidusskolas 10.klasniece EVELĪNA DIĀNA ČEIRĀNE.


Pēc uzvaras Elīzu sveica gan skolotāji, gan skolēni. Pēc mūsu lūguma Elīza atlicināja laiku nelielai intervijai, lai pastāstītu par fināla ierakstu.

Uz jautājumu, vai bija uztraukums, Elīza atbildēja, ka pagājušajā gadā, kad viņa piedalījās 9. klases konkursā “Gudrs, vēl gudrāks,” bija ļoti uztraukusies, tomēr šoreiz tāda uztraukuma nav bijis, jo viņa jau bija guvusi konkursa pieredzi. “Ja arī ir uztraukums, tas parasti netraucē,” viņa saka. “Ilgās pārfilmēšanas dēļ iestājās apnikums. Uztraukums un apnikums vienlaikus nevar eksistēt. Jutos atvieglota, kad beidzot sākās spēles fināla filmēšana.”

“Studijā bija jābūt pulksten 15, ieraksts sākās pēc kādas stundas, taču nevis uzreiz ar fināla spēli, bet pieteikumu ierakstīšanu,” stāsta Elīza. “Tas bija diezgan ilgs process, jo katrs pieteikuma ieraksts tika atkārtots četras — piecas reizes pēc kārtas, līdz raidījuma veidotāji bija apmierināti. “Ideāli, tagad vēlreiz!” tā mums sacīja pirms priekšpēdējās un pēdējās ieraksta reizes.  Labākajā gadījumā ieraksta procesu vajadzēja atkārtot tikai trīs reizes. Tā kā esmu rīta cilvēks, vēlā pēcpusdienā pārņēma sajūta, ka esmu nogurusi. Fināla spēles ieraksts gan ritēja raiti. Ieraksts beidzās ap pusdesmitiem vakarā. Pusfinālā bijām 12 dalībnieki, finālā seši, taču fināla raidījuma ieraksts bija ilgāks nekā pusfināla, nebiju iedomājusies, ka tā varētu būt.”

Aizkraukles novadā