Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada ģimnāzijas audzēkņi Eiropas Parlamentā prezentē Latviju

Aizkraukles novada ģimnāzijas 24 skolēni apmeklēja Eiropas Parlamentu Strasbūrā. Brauciens bija balva par uzvaru Eiropas Parlamenta informācijas biroja rīkotajā konkursā “Euroscola’’.

Aizkraukles novada ģimnāzijas abu 10. klašu skolēni Eiropas Parlamenta projektā iesaistījās pagājušā gada rudenī. Viņiem bija jāizseko kāda likuma tapšanas procesam Eiropas Savienībā, tas jāatspoguļo prezentācijas veidā, kā arī jāiesūta darba tapšanas atspoguļojums video vai fotogrāfijās. “Mēs izvēlējāmies likumu par benzopirēna normām un izsekojām, kā Latvija panāca izņēmuma atkāpi kūpinātajās šprotēs, kas ļāva saglabāt tradicionālo produktu,” stāsta vēstures, politikas skolotāja, projekta iniciatore un konsultante Līga Graznoviča. “Skolēni internetā un ES mājā meklēja informāciju, gatavoja prezentāciju, filmēja video. Prezentācijā viņi izmantoja tādus pasaules mēroga detektīvu tēlus kā Šerloks Holmss, dr. Vatsons, dr. Hauss un Aģents 007, kuri pētīja, kā benzopirēna līmenis ietekmē cilvēka organismu, un secināja, ka būtiskas ietekmes uz organismu nav, līdz ar to Latvija netraucēti drīkst ražot, pārdot un eksportēt šprotes. Bija interesanti uzzināt, kā Latvija to panāca. Tas bija reizē pētniecisks un arī radošs darbs, kurā atklājās dažādi skolēnu talanti, piemēram, prezentāciju veidošanā, filmēšanā.”

Eiropas Parlamentā skolēni daudz uzzināja par tā darbu un apmēram minūtes laikā angļu valodā citu valstu skolēniem prezentēja Latviju. Pavisam Eiropas Parlamentā tikās skolēni no vairāk nekā 20 valstīm. Notika arī eirospēle, kurā vajadzēja atbildēt uz āķīgiem jautājumiem par Eiropas Savienību. Jautājumi bija 26 valodās. Ja kāda komanda izvilka jautājumu, piemēram, spāņu, poļu vai slovēņu valodā, vajadzēja atrast šajā valodā runājošos skolēnus un lūgt viņiem iztulkot angliski.

Uz Strasbūru devās 18 abu 10. klašu audzēkņi, kuri iesaistījās projektā, kā arī viņu draugi un skolēni, kuriem ir ļoti labi mācību sasniegumi.

Brauciens uz Strasbūru skolēniem bija bez maksas. Tāpat bezmaksas balva bija arī gūtie iespaidi, ar “Impro” autobusu ceļojot pa Eiropas valstīm, apmeklējot tādas pilsētas kā Vīne, Zalcburga, Štutgarte, Prāga un citas. “Mums bija lielisks, ļoti erudīts gids Askolds Tālbergs. Ar viņu kopā pavadītās astoņas dienas reizē bija fantastiska mācību nedēļa, kurā skolēni daudz uzzināja par citu valstu vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru, labajām un ēnas pusēm,” atzīst ģimnāzijas direktores vietniece Gunita Elksne.

Aizkraukles novada ģimnāzijas skolēni Eiropas Parlamenta informācijas biroja rīkotajā konkursā “Euroscola” uzvaru guva un Eiropas Parlamentu apmeklēja jau otro reizi, tikai citā sastāvā.

Aizkraukles novadā