Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada ģimnāzijas audzēkņi Lāčplēša dienā godasardzē pie Latvijas karoga 6

Aizkraukles novada ģimnāzijā šodien, 11. novembrī, Lāčplēša dienā, starpbrīžos otrā stāva gaitenī  godasardzē pie Latvijas karoga stāvēja 9.a klases audzēkņi jaunsargi Austris Kļaviņš un Emīls Vītoliņš. 

Novada ģimnāzijas direktora vietniece Gunita Elksne stāsta, ka godasardze pie karoga Lāčplēša dienā bija pirmo reizi.  Šodien daudzi skolēni  uz goda sardzes fona taisīja “selfijus”.

Austris Kļaviņš jau no paša rīta ģimnāzijas audzēkņus sagaidīja pie ieejas, dalot sarkanbaltsarkanās lentītes. Pavisam skolā izdalīja 45 metrus lentīšu. Skanēja patriotiskas dziesmas, bet otrā stāva videostendā varēja aplūkot Lāčplēša dienai veltītu vizuālu informāciju.

Austris Kļaviņš stāsta, ka pārstāv 509. jaunsargu vienību un 18. novembrī kopā ar diviem jaunsargiem no Kokneses un citām Latvijas vietām Rīgā piedalīsies svētku parādē.

Starpbrīdī ģimnāzijā norisinājās tautasdziesmu konkurss 7. — 8. klases skolēniem, tajā no sagrieztiem fragmentiem vajadzēja izveidot tautasdziesmu tekstu par latviešu karavīriem. Labākie saņēma aproci ar uzrakstu “Es mīlu Latviju”.

9. — 10. klases skolēni starpbrīdī sacentās, kurš minūtes laikā Latvijas kartē ātrāk atradīs 10 pilsētas, bet 11. — 12. klases audzēkņi centās atpazīt latviešu patriotiskās dziesmas.
   
Pulksten 17 ar tēju, medu un rupjmaizi cienājās ģimnāzijas lāpneši, koristi, ansambļa dalībnieki un citi Lāčplēša dienas gājiena un svinīgā pasākuma dalībnieki — šāda tradīcija ir jau daudzus gadus. Pēc tam viņi devās uz pilsētas centru, lai pulksten 18 piedalītos svinīgajā Lāčplēša dienas pasākumā.

Komentāri 6

kāpēc

kāpēc tā jāstāv ?smuki jau ,ka tā sapucējas un stāv ,bet kāpēc tas izdomāts?Glīts rituāls ,bet savu valsti vairāk pagodinātu ar labām sekmēm ,uzvedību, apkārtnes turēšanu kārtībā un savu dzimto zemi nepiemēslot.

pirms 4 gadiem, 2014.11.11 17:33

xx

Goda sardze pie valsts karoga.Arī tā audzina patriotismu.

pirms 4 gadiem, 2014.11.11 22:15

Lepojamies ar jaunsargiem!

Aizkraukles novada ģimnāzijā 11. novembrī, Lāčplēša dienā, starpbrīžos 2. stāva gaitenī godasardzē pie Latvijas karoga stāvēja 9.a klases skolēni - jaunsargi Austris Kļaviņš un Emīls Vītoliņš.
--------------------
Malači jaunsargi! Lepojamies ar Jums!

pirms 4 gadiem, 2014.11.11 19:05

Laba tradīcija

Pulksten 17 ar tēju, medu un rupjmaizi cienājās ģimnāzijas lāpneši, koristi, ansambļa dalībnieki un citi Lāčplēša dienas gājiena un svinīgā pasākuma dalībnieki — šāda tradīcija ir jau daudzus gadus. Pēc tam viņi devās uz pilsētas centru, lai pulksten 18 piedalītos svinīgajā Lāčplēša dienas pasākumā.

pirms 4 gadiem, 2014.11.11 19:22

vecmāmiņa

Paldies manai bijušajai skolai par pasākumiem šajā dienā -domāju, turpināsiet vienmēr jaunas aktivitātes! Ar mazdēlu, kurš mācās skolā un ir jaunsargs bija patīkami pārrunāt Latvijas vēsturi.
Paldies organizētājiem, un bērniem, kuri aktīvi piedalās pasākumos!

pirms 4 gadiem, 2014.11.12 09:45

Aizkraukles novadā