Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada ģimnāzijas skolēni: Latvija netraucēti drīkst ražot, pārdot un eksportēt šprotes

Aizkraukles novada ģimnāzijas (ANĢ) skolēni iesaistījās Eiropas Parlamenta projektā, un viens no uzdevumiem bija par savu konkursa darbu uzrakstīt preses relīzi, kas ir jānosūta vietējam preses izdevumam publicēšanai. Lūk, tālāk preses relīzes saturs.

Aizkraukles novada ģimnāzijas (ANĢ) 10. klašu skolēni šajā rudenī iesaistījās Eiropas Parlamenta projektā "Euroscola’’, kura galvenā balva ir iespēja doties uz Strasbūru Francijā. Konkursu "Euroscola’’ piedāvā Eiropas Parlamenta informācijas birojs, katru mēnesi izvēloties vienas skolas komandu, kura dosies uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un piedalīsies simulācijas spēlē. Konkurss notiek jau vairākus gadus, katru reizi skolēniem piedāvājot pētnieciska darba uzdevumus, kas saistās ar Eiropas Savienību.

Šogad bija jāizseko kāda likuma tapšanas procesam Eiropas Savienībā, tas jāatspoguļo vai nu "pastkartes" veidā,  vai nu prezentācijas veidā, kā arī bija jāiesūta darba tapšanas atspoguļojums video vai fotogrāfijās.Mēs izvējāmies likumu par benzopirēna normām un izsekojām, kā Latvija panāca izņēmuma atkāpi kūpinātajās šprotēs, kas ļāva saglabāt tradicionālo produktu.

Skolēni internetā un ES mājā meklēja informāciju, no iegūtās informācijas gatavoja prezentāciju un tad filmēja video. Skolēni savā prezentācijā izmantoja tādus pasaules mēroga detektīvu tēlus kā Šerloks Holmss, Dr. Vatsons, Dr. Hauss un Aģents 007, kuri pētīja, kā benzopirēna līmenis ietekmē cilvēka organismu, un nonāca pie secinājuma, ka pa 3μg/kg benzopirēna neietekmē cilvēka organismu, līdz ar to Latvija netraucēti drīkst ražot, pārdot un eksportēt šprotes.

Projektā piedalījās abu 10. klašu skolēni, kopumā 24. Darbi bija dažādi — tika rakstīts scenārijs, meklēta informācija, veidota prezentācija un video. Detektīvu lomās iejutās: Šerlohs Holmss — Ksenija Šapolovska, Bonds — Laura Timko, Vatsons — Krista Bernoviča, dr.Hauss  — Marks Bičkovičs. Video publiski gan nav nekur apskatāms.

Konkursa darbu izvērtēšanas datums  bija 15.decembris, gaidām rezultātus!


Aizkraukles novadā