Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novadā notiks vecāku kopsapulce par iespējamo sākumskolas reorganizēšanu 41

Šodien plkst.19 Aizkraukles pilsētas kultūras namā, Spīdolas ielā 2, notiks Aizkraukles novada vecāku kopsapulce, kuru pašvaldība organizē saistībā ar to, ka strauji samazinājies izglītojamo skaits un tiek plānotas izmaiņas skolu sistēmā, informē Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa.

Aizkraukles novada vecāku kopsapulcē pašvaldība vēlas uzklausīt arī vecāku viedokli, noskaidrot pārmaiņu nepieciešamību un mēģināt kopīgiem spēkiem rast risinājumu, jo to, ka pilsētas sākumskolai ir jāmaina telpas, atzīst teju ikviens novada iedzīvotājs.

Pašvaldībā secināts, ka skolas atrašanās šajā pilsētas zonā kavē arī rūpniecības attīstību. Atbrīvotajās telpās kāds uzņēmums varētu radīt jaunas darba vietas. Zināms, ka SIA "Jeld-Wen Latvija" plāno paplašināties, kas palielinās kravas transportlīdzekļu kustību šajā ielā un vēl vairāk apdraudēs bērnu drošību, lai kādas norobežojošās sētas pašvaldība pie skolas celtu.

Aizkraukles novadā 2014. gadā tiek plānotas izmaiņas novada skolu sistēmā, par ko kādā no nākamā gada sākuma domes sēdēm lems deputāti, taču patlaban Aizkraukles novada pašvaldība vēlas lēmuma pieņemšanā iesaistīt arī esošo un topošo skolēnu vecākus, tāpēc viņus aicina uz kopsapulci.

Domes izveidotā darba grupa, kura sastāv no Aizkraukles novada domes deputātiem, pašvaldības darbiniekiem un pilsētas skolu pārstāvjiem, pēdējo mēnešu laikā ir tikusies ar visu pilsētas skolu pedagogiem un vadību, apmeklējusi skolu telpas, izpētījusi to noslogotību.

Aizkraukles novada dome 28. augustā, iepazinusies ar Izglītības pārvaldes vadītājas Astras Siliņas ziņojumu par situāciju novada skolās, kur strauji samazinājies izglītojamo skaits, un ņemot vērā daudzu vecāku iebildumus pret Aizkraukles pilsētas sākumskolas nepiemērotajām telpām un vietu (skola atrodas pilsētas rūpniecības zonā), izveidoja darba grupu, kuras uzdevums bija izpētīt iespējas izveidot racionālu un situācijai atbilstošu uzlabotu mācību vidi.

Darba grupa Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas Zanes Romanovas vadībā vairākkārt apmeklēja visas pilsētas skolas, iepazinās ar telpām, to noslogotību, runāja ar skolu vadību un pedagogiem. Īpaši aktuāli tas ir pašlaik, jo Izglītības un zinātnes ministrija gatavo noteikumus par minimālā skolēnu skaita klasē palielināšanu. Aizkraukles 1.vidusskolā jau tagad ir grūtības nokomplektēt vidusskolas klases, skaidroja Silaraupa.

Patlaban darba grupā ir izvirzījušies vairāki skolu optimizācijas varianti, taču tiek uzklausīti arī jauni ieteikumi. Visos variantos paredzēta Aizkraukles pilsētas sākumskolas pārvietošana no Rūpniecības ielas un 1.vidusskolas mazākumtautību programmas saglabāšana.

Viens variants paredz, ka skolēnu skaita ziņā pilsētā lielākā sākumskola (1.-6.klases) varētu pāriet uz 1.vidusskolas telpām (380 skolēnu), bet 1.vidusskola pārietu pilnībā uz ģimnāziju (kopā 480 skolēnu), saglabājot savu mazākumtautību programmu.

Otrs variants pieļauj iespēju, ka 1.vidusskola paliek savās mājās un turp pārceļas pilsētas sākumskolas 1.-4.klases (kopā 450 skolēnu), bet ģimnāzijā mācītos visi latviešu plūsmas bērni no 5.klases.

Trešais variants paredz, ka 1.vidusskola tiek sadalīta divās daļās, skolas telpās mācās visi pilsētas 1.-4.klašu skolēni, savukārt ģimnāzijas telpās visi pilsētas skolēni no 5.klases.

Darba grupa, kurā visās tikšanās reizēs klāt bija arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, nevēlas nevienam nodarīt pāri, bet sakārtot sistēmu, lai bērniem uzlabotu apstākļus skolā un lieki netērētu nodokļu maksātāju naudu. Pat pavirši aprēķini liecina, ka ik gadu, atsakoties no skolai nepiemērotās ēkas Aizkraukles rūpnieciskajā zonā un piepildot brīvās klašu telpas pārējās skolās, varētu ietaupīt 70 000 līdz 80 000 latu saimniecisko izdevumu.

"Tas būtu jādara, lai pilsētas sākumskolas bērniem cauru dienu nebūtu jāskatās uz pelēkajām betona sienām pāris metrus aiz klases loga, lai būtu pieejama laba sporta zāle, drošāks ceļš uz skolu un izglītības iestādei piemērota vide. Nenoliedzami, šajā ēkā daudz ir izdarīts, lai bērni justos labāk, taču padarīt šo vietu par skolai patiesi piemērotu nav iespējams," pauda Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Aizkraukles pilsētas sākumskolā šogad mācās vairāk nekā 340 skolēnu no 1.klases līdz 6.klasei, Aizkraukles 1.vidusskolā, kura īsteno mazākumtautību programmu, skolojas apmēram 170 bērni, bet Aizkraukles novada ģimnāzijā no 7.klases līdz 12.klasei mācās ap 320 skolēnu.

Komentāri 41

xq2

Ja skolu vadības spēs atmest demagoģiju un personīgās intereses, tiks pieņemts optimālais variants, labākais bērniem.
Manuprāt, labākais variants ir trešais - mazie bērni vienā skolā, lielākie ģimnāzijā. Un direktoram būtu jābūt vienam uz abām skolām. Kā izvēlētiers direktoru - rīkot konkursu, kurā var piedalīties arī citi pretendenti, aicināt pretendentus iesniegt savu redzējumu apvienošanai.

pirms 5 gadiem, 2013.12.18 13:11

koklo

...nu ja 1.ģimnāzija atsauca no galvaspilsētas savu presi, gan 9.maija sab.organizāciju, un sāks dziedāt veco dziesmu ,,par pravām", tad veselais saprāts diez vai uzvarēs....

pirms 5 gadiem, 2013.12.18 23:11

Zinātājs

Vai tad mums ir tāda 1.ģimnāzija, tautieti? Nejauc lūdzu 2 terminus vienā!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 12:31

Māmiņa

Tikai 2 [ Variantss ],nav arī pūkains ,bet 3 ir ķiļķēnu un klimpu variants ,kā dziedāja Edgars Liepiņš . 170 iebraucēju ,pret 700 piloņu atvasēm ,ja Valdībai būtu mugurkauls ,paliktu 2 Latviešu Skolas .

pirms 5 gadiem, 2013.12.18 23:49

Zinātājs

Par mugurkaulu piekrītu, bet padomā no otras puses. Vai tiešām Tu būdama deputātu vietā bāztu savu galvu cilpā ar tādu gājienu. Labi, teiksim, ka Līdums parāda mugurkaulu un pasaka tagad, ka būs 2 latviešu skolas un miers. Krievi satrakosies un aizies sabalsos par krievu partijām un latvieši tagad slavēs Līdumu par tādu gājienu, bet reāli neatbalstīs, kad vajadzēs iet balsot. Latviešu mentalitāte ir būt par mīzējiem un piekopt strausa politiku iebāžot galvu zemē un lokoties līdzi procesiem, nevis iet un darīt un turēties pie savā kā to dara tie krievu brēcēji, kas taisa paši sev reitingus ar Sokolu, L.Ušakovu un viņu pakaļas bučotājiem priekšgalā.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 12:36

Arī māmiņa

Lēmums vēl nav pieņemts. Sakumskolenu vecāki, aizstāvēsim savus bērnus! Ja vajag, ar parakstiem un piketiem!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 00:02

Jurists

3 varjantā, vienozīmīgi ir zaudètāji latvieši jo būs problémas ar sadzivošanu, mazie un lielie, kādêl mūsu Interesse nėaiztāv mūsu vėlêtie deputāti, bet paklaujas .

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 05:49

Bērnu dārza bērna mamma

Es par trešo variantu. Integrācija ir vajadzīga arī latviešu bērniem. Nevienam par sliktu krievu valodas zināšana nav nākusi, tikai par labu! Vismaz beidzot visi bērni būs vienoti un mācīsies kopā. Un es esmu par to, lai ja mazos atstāj visus( gan krievu tautības gan latviešu) 1.vidusskolā, tad izveido bilingvālās grupas. Es labprāt, lai manam bērnam iemāca krievu kultūru un pārējo viņš mācās valsts valodā.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 09:57

Bērnu dārza bērna mamma

Un starpcitu bērnu dārzu vecākus vispār neviens neuzrunāja, kaut gan potenciālie skolēni ir b/d bērni!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 09:58

:)

Viss ir atkarīgs no pašiem vecākiem. Zinu cilvēkus, kas bija sapulcē un kuru bērni šobrīd apmeklē tikai bērnudārzu. Vai nepieciešams ir speciāls ielūgums? :)

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 11:45

!

Krievvalodīgās personas ir mazākumā, bet tām aizmugurē ir Maskava. Kāpēc domas par to, ka aizmugurē šīm personām ir Maskava? Tādas domas ir tāpēc, ka tiešām mēs redzam, kā pie mums Latvijā tiek realizēta Krievijas "maigā" vara. Diemžēl.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 10:08

Gunta Leona

Ir lietas, ar kurām saskaroties, uzvelku eža kažociņu. Pedagoģija arī ir viena no tām. Bet... Pirms kāda laika saņēmu šādu - Kad es vācu parakstus no visiem mazo bērnu vecākiem gan darbavietā,gan gāju uz lielu sapulci,lai netaisa tai pilsētas nomalē tiem mazajiem bērniem skolu, tad neņēma neko vērā.Uztaisīja pilsētas vidū UNIBANKU,likvidētā kinoteātra vietā,tad to "apaudzēja" ar visādām pārvaldēm un veikalu,aiz mājas brīvajā laukumā uzcēla BETU.Par tās necelšanu es arī vācu parakstus."Priekš kaķiem" .... Beidzot, pēc gandrīz 20 gadiem piepildās daudzu vecāku sapnis,tikai tagad tos bērnus nav kur likt,jo jauno skolu,ko cēla,tā arī neuzcēla,tagad vasarā jau nojauca.NESAIMNIECISKUMS!!! Ar kuru galu domā tie,kuru...
Laiks iet. Ar kuru galu domā tie, kuri paši pieļāvuši, ka ir tā, kā ir? Ne jau tikai tie deputāti vainīgi. Pirms kāda laika man teica - kā skolotāji var būt atbildīgi par to, kas notiek. Var un nevar. Ir tādi un viņu vairums tikai palielinās, kam mazais bērns ir ķēniņš. Bez pienākumiem. Runāšana par pils rūpniecības daļu gan jau ir tikai acu mālēšana. Saskaitiet, cik pilsētas skolās mācās bērni. To, vai pēc dažiem gadiem skolās ejošo būs vairāk vai mazāk, noteikti var atrast statistikas (ir meli, lieli meli un - statistika). Es arī gāju videnē, pagasta, ne pilsētas. Man prātā, ka skolā toreiz bija 700 bērni. Tagad esot drusku pāri 300. Kur tie skolēni pilsētas sākumskolā radīsies? Vecajiem penžiem piedzims? Jau rīt atbrauks visi aizbraukušie? Tā tak sola politikāņi. Kaut kā "nepareizi" cīnījās toreiz pret skolas celtniecību. Laikam tikpat "nepareizi", kā šodien par tās saglabāšanu.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 10:09

Zinātājs

esot uzpeldējis vēl 4. variants, kas man šķiet interesants.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 11:04

Zinātājs

Citēju www.aizkraukle.lv ievietoto info: "Ieklausoties citu Aizkraukles pilsētas sākumskolas vecāku jautājumā par to, vai ir iespējams pilsētas sākumskolas bērnus tomēr izglītot Aizkraukles novada ģimnāzijas telpās, pašvaldībā sāk apsvērt domu par šīs ieceres uzklausīšanu. Šobrīd ģimnāzijā ir pieejamas 8 klašu telpas, taču tas ir par maz, lai uzņemtu visus pilsētas sākumskolas bērnus, tāpēc pēc sēdes Aizkraukles novada pašvaldībā sāk apsvērt domu pie ģimnāzijas celt piebūvi, kurā varētu uzņemt visus pilsētas sākumskolas bērnus."

Pašvaldības preses relīze: http://www.aizkraukle.lv/page/717?news_id=604&comments=news

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 11:06

una

Pie esošajiem variantiem VISLOĢISKĀKAIS ir 3. variants (jeb sapulcē izvirzītais 2.variants). Arī ieguvumi un zaudējumi pie šī varianta ir visoptimālākie, jo rezultātā ieguvēji ir bērni (skolēni kopumā), kas kopā, nedalot ne frontes, ne komandas, mācās atbilstoši savām vecuma grupām. Viena skola pilsētā pakārtota mazākajiem skolēniem, otra - lielākajiem. Bet redziet, mēs domājam, lai tikai nevienam nebūtu slikti - par kopienām, par statusiem, bet TIKAI NE PAR BĒRNIEM!!! Man bija kauns sēdēt zālē, kur katrs plēš šo palagu uz savu pusi, gatavi ar zobiem iekosties savā kultūrā un sienās, kuras tik daudz piedzīvojušas, sataisīt hibrīdisku projektu, kurā ieguvējs reāli nav neviens, bet lai būtu tikai kaut kā, kaut kur piemest, kaut kur nomest. Bija sajūta, ka šie mazākie, kas ŠOBRĪD TOMĒR IR VAIRĀKUMĀ 366!!! (skolēnu skaits ģimnāzijā ap 300, 1.vsk-175) ir kā pamesli kaut kur pa vidu... Žēl...

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 12:23

Zinātājs

Piekrītu Tev Una, bet kāpēc šo viedokli vakar nepateici? Kāpēc sēdēji ar pilnām biksēm un klusēji? Domāju, ka pasakot viņu skaļi nevis forumos arī tās karojošās puses būtu varbūt nedaudz aizdomājušās par bērniem.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 12:37

Zinātājs

Piekrītu Tev Una, bet kāpēc šo viedokli vakar nepateici? Kāpēc sēdēji ar pilnām biksēm un klusēji? Domāju, ka pasakot viņu skaļi nevis forumos arī tās karojošās puses būtu varbūt nedaudz aizdomājušās par bērniem.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 12:30

Una

Tapēc, ka TAJĀ ATMOSFĒRĀ (lieki piebilst, ka 80% bija krievvalodīgo pārstāvju) jutos kā citplanētietis!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 13:17

Zinātājs

Una, tas saprotams, bet kur, tad ir latviešu spējas nelocīt mugurkaulu? Kur ir Mūsu saliedētība? Kāpēc krievi var būt saliedēti un Mēs nē? Nu tak sākam kaut ko darīt, sākam veidot šo novadu paši, nevis tikai skatīties no malas un vaimanāt par visu!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 13:51

Una

Es nedomāju, ka neesam saliedēti. Vienīgi šī sapulce… Domāju, ka vairums latviešu turp gāja kā uz informatīvu pasākumu – būt, piedalīties un nepalikt malā… Bet, vai bijām gatavi „kurbulēt” uguni un vilkt ārā ložmetējus, domāju, ka ne. Es personīgi paļāvos uz Līduma kungu, centos saprast un pārliecināt sevi par šī, gandrīz pieņemtā, varianta pareizību - visu vakaru meklēju atbildes, un, tikai gandrīz noslēgumā, neatrodot savā galvā NEVIENU loģisku argumentu un aptverot, kas zālē vispār notiek, sapratu, kam šis viss pasākums vispār ir domāts…

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 15:32

Zinātājs

Acīm redzot bija tur arī kāds cilvēks, kas vismaz domā ar galvu, nevis tikai brēc un taisa reitingus sev. Tas kompliments Tev, jo tiešām esi vismaz iedziļinājusies tajā visā, atšķirībā no krievu tautības cilvēkiem, kas bija ieradušies stāstīt par to, ka skolai ir dvēsele, bļaut par to ko nesaprot un pat tādi, kuriem 4 cilvēki nevarēja ieskaidrot ka viņai klibo ar matemātiku. Dažs labs tajā pasākumā izcēlās ar izcilu idio*ismu!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 17:00

Lelde

Piekrītu Unai. Arī jaunais, 4.variants ir atbalstāms, un tam piekristu arī krievi.
Zinātāj, ne vienmēr uzvar tas, kas skaļāk bļauj vai piedraud ar piketiem. Tas vienkārši nav latviešu garā. Tas gan nenozīmē, ka nav sava viedokļa un ka tas netiks pausts lēmuma pieņēmējiem.
Otrkārt, latviešu vakar sapulcē bija stiprā mazākumā, jo neviens nedomāja, ka tiek gatavots šāds lēmums par labu krievu skolai. Domāju, ka arī latvieši tagad sarosīsies.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 13:05

Zinātājs

Dievs dod, ka Tev ir taisnība un latvieši nebrēcot varēs visu nokārtot!

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 13:52

Gunta Leona

Dalīšana latviešos un krievos ir izdevīga pašiem latviešiem, latvieši tak ir pieklājīgi, klusi... un tik klusi dzīvo savā demagoģojā...

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 15:20

Nu nē

Vakar pierādījās tieši pretējais, ka krievu skola vislabāk gribētu palikt tikai saviem skolēniem un latvieši lai iet visi mācās ģimnāzijā. Tā kā nevajag tikai....;

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 15:43

xxx

Bet vai kāds no vecākiem ir aizdomājies, ja nedod, Dievs "saķersies"
-8.kl. skolēns, ar mūsu 1.-klasnieku??? (jo tur mācīsies-1-12.kl. mazākumtautības bērni)

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 16:19

Zinātājs

Tieši manas domas! Man nav nekas pretī, ja mācās 1.-4.klases latvieši un 1.-4.klases krievi kopā, bet ja laiž kopā piemēram 4.klases latviešu ar 7.klases krieviem, tad tur būs ne tikai tracis augstos toņos, bet arī viss pārējais.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 16:56

Aculiecinieks

Latvieši, kur jūs bijāt!!! Lemj par jūsu bērnu nākotni, bet jūs tupat savās alās un rakstat forumos dumjus komentārus. Būtu atnākuši un vismaz apskatījušies un paklausījušies kā runā un ko domā krievi. Man palika nelabi iedomājoties, ka tādā vidē būs jādzīvo sākumskolniekiem. Krievu vecāki un skolotāji šo skolu uztver kā savu privātīpašumu, kā dzimteni - Krieviju, kā baznīcu. Varu iedomāties kāda būs reakcija, ja šajā "elku" vietā ieskanēsies LATVIEŠU valoda?!?!
Tiešām nesaprotu deputātus, kuriem bērni mācās un mācīsies tādā vidē(citiem deputātiem gan ir vienalga). Tad labāk un drošaāk ir tur kur patreiz vai ģimnāzīja kautvai 3 maiņās, bet pie savējiem.

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 18:20

Zinātājs

+++ Tavam komentāram!

Tas par to, ka krieviem šķiet, ka tā ir kaut kāda viņu svētvieta ir kā naglai uz galvas!
L.Ušakovas uzstāšanās vispār bija viena cilvēka cirks! Krievu presē viņa arī ir labi safleitējusi un piepušķojusi visu! Nesaprotu šādu cilvēku motivāciju kaut ko darīt un līst kur viņai neprasa...

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 18:36

laiks

Cik laicīgi tika izziņota sanāksme? Kā man pārkārtot savus darba laikus? Kur bija Kravale???

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 22:40

bucis

Varbūt der iesniegums domē par sapulces turpinājumu? Un ko, latviešu kopiena, saņemamies beidzot aizstāvēt un gādāt par saviem bērniem???

pirms 5 gadiem, 2013.12.19 22:47

Gunta Leona

par nacionālisma idejisko tīrību, kā liekas, tagad vismazak domā tie, kas visur rīkojas un dara nacionālisma vārdā. K. Skalbe

pirms 5 gadiem, 2013.12.20 12:31

side

ceturtais vatiants -Sūtiet bērnus uz SKRĪVERU VIDUSSKOLU !!!!!! GAIDAM!!!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.20 18:40

sīkais

piektais variants- PAGASTA SKOLA;), bet tur tiks tikai izredzētie;(

pirms 5 gadiem, 2013.12.20 23:15

Rūta

Skrīveri...pagasta skola ...bet kā tad tur pirmklasnieks var nokļūt, ja vecākiem nav transporta? Un jābūt darbā arī.Pagastā nemācās izredzētie, bet tie kas var atļauties bērnu rītā un vakarā izvadāt...Bet kā zināms, Latvijā un Aizkrauklē nav tāda pārticība.

pirms 5 gadiem, 2013.12.21 10:18

Bellī

Nu ar tak arī autobuss.
Man bērns pagastā mācās un ar autobusu braukā. Nav ne vainas. Un klases ir maziņas - vien līdz 20 bērniem. Nevarētu teikt, ka tur tagad kāds ierobežojums būtu.

pirms 5 gadiem, 2013.12.21 21:22

Aizkraukles novadā