Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada vidusskolā “Ceturtais vilnis”

Turpinot tradīciju, Aizkraukles novada vidusskolā norisinājās ekoskolu forums “Ceturtais vilnis”. Tajā piedalījās vairāk nekā 80 skolēnu no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Seces pamatskolas, Rīgas 19., Babītes,  Salas vidusskolas, Ogresgala un Daugmales pamatskolas.

Pasākuma pirmajā daļā dalībnieki tika sadalīti komandās. Pirmais uzdevums bija sagatavot savas komandas prezentāciju un izdomāt nosaukumu. Dalībniekiem tika piešķirti dažādi materiāli, kuri bija jāizmanto, lai padarītu interesantāku savu uzstāšanos. Gatavošanās procesu jautrāku padarīja noteikums, kas aizliedza grupu dalībniekiem savā starpā sarunāties.

Lai veidotu tēmai atbilstošu noskaņu, organizatori bija izveidojuši video projekciju ar jūras viļņiem un piemeklējuši atbilstošu mūziku.

Foruma laikā dalībnieki piedalījās dažādās aktivitātēs. Veidoja mācību īsfilmas par precēm, kuras izmantojam ikdienā, tajās atspoguļojot informāciju par to, kā pareizi pēc izlietošanas no preču iesaiņojumiem atbrīvoties.

Pareiza atkritumu šķirošana mūsdienās ir ļoti nozīmīga un svarīga. Cilvēkiem nepieciešams saprast, ka arī viņi var palīdzēt dabai, pareizi atbrīvojoties no atkritumiem. Šāda veida izglītošana ir viens no ekoskolu dalībnieku uzdevumiem.

Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt arī lekciju par “Zero Waste” (“Dzīve bez atkritumiem”) dzīvesveidu.  Tā ir kustība un dzīvesveids, kurā cilvēkus aicina paraudzīties uz atkritumiem kā otrreiz izmantojamiem resursiem. Kustības pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados.

Foruma noslēgumā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt balli.

Aizkraukles novadā