Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles pagasta kultūras namā plāno ierīkot ekspozīciju “Padomju gadi”

Aizkraukles  Vēstures un mākslas muzeja direktore Dzintra Cepure  novada domē vērsās ar ierosinājumu kultūras nama ēkā Aizkraukles pagastā atļaut ierīkot pastāvīgu ekspozīciju “Padomju gadi”. Deputāti šodien ārkārtas sēdē viņas lūgumu akceptēja.


Ārkārtas sēdē par šo jautājumu bija jālemj, jo Dzintra Cepure vēlas Kultūrkapitāla fondam iesniegt projekta pieteikumu iekštelpu fasādes noformēšanai, izgatavojot lielformāta digitālās fotogrāfijas. Tam nepieciešamas vairāk nekā trīs tūkstoši eiro.

Muzejā ir daudz eksponātu par padomju laiku, arī iedzīvotāji piedāvā dažādus priekšmetus, bet muzejam fiziski nav telpu, lai tos pieņemtu un uzglabātu.

Pagasta pārvaldes administratīvā ēkā ar kultūras namu ir padomju laika būve ar
neizmainītu interjeru, tā ir ideāla vieta šādas ekspozīcijas izveidošanai. Pašlaik kultūras nama visas telpas netiek noslogotas, tādēļ radusies iecere tajās izvietot padomju laika eksponātus. Pagasta pārvalde un bibliotēka ēkā darbu turpinās, tāpat zāli varēs izmantot deju kolektīvu mēģinājumiem un koncertiem.

Tā kā ekspozīcijas ierīkošana ir garš process, varbūt tikai gada beigās būs kādas pārmaiņas, bet pilnībā pastāvīgo ekspozīciju varētu atklāt 2018. gadā.  Pašvaldības budžeta līdzekļi pagaidām netiek lūgti.

Aizkraukles novadā