Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles pagasta sākumskolas skolēni piedalās projektā “Mācīsimies angļu valodu ar prieku!”

Aizkraukles pagasta sākumskolas 4. klases skolēni  ir iesaistījušies eTwinning projektā  “Mācīsimies angļu valodu ar prieku”.  Projekts tika uzsākts 2016 gada 21. novembrī.

Projektam  ir vairāki mērķi. Pirmais un galvenais — mācīties pielietot angļu valodu praktiski, integrējot ikdienas stundās dažādas aktivitātes, un to dara visas projekta iesaistītās valstis. Materiāls katru reizi tiek nofilmēts un ievietots speciālā Eiropas Komisijas izveidotā eTwinning portāla (https://www.etwinning.net/en/pub/index.htm) projekta mājas lapā, kurā katru reizi visu dalībvalstu pārstāvji — skolotāji un skolēni — ievieto uzfilmēto materiālu, un tad to var apskatīties un izteikt savu viedokli forumā.

Otrkārt, jāmācās pielietot  digitālās kompetences (IT)  ikdienas darbā, jo  mūsdienās jaunajai paaudzei tās ir saistošas ik uz soļa —filmēt, fotografēt, maketēt, sagatavot audio un  video materiālus. Piedalīties  video konferencēs „dzīvajā” visām  valstīm vienlaicīgi — tas ir iespējams, jo  eTwinning programma tika uzsākta 2005. gadā kā galvenā darbība Eiropas Komisijas eMācību programmā.  No 2014. gada eTwinning ir integrēts Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmā Erasmus+, kas popularizē izglītības inovācijas skolām, skolotājiem un skolēniem visā Eiropā.

Treškārt,  mācās visi — gan skolēni, gan skolotāji, turklāt tiek iesaistīti visi skolēni,   direktore, mūzikas skolotājs,  klases audzinātājs un  sociālais pedagogs. Skolēni paši ir izveidojuši  eTwinning stūrīti savā  klasē, kur katrs ir izkopējis savu fotogrāfiju, uzzīmējis eTwinning  logo un uzrakstījis, ko dara projekta ietvaros. Visi mācās filmēt, ir jāapgūst jaunas zināšanas digitālajās  kompetencēs, jo tehnoloģijas mainās ātri, un to atkal var izdarīt Erasmus+ projekta ietvaros.

Projektā piedalās šādas partnervalstis:  koordinējošā skola Turcijā  — ÇANAKOLUK HUZURLU İLK/ORTA OKULU, Scoala Gimnaziala "General Dumitru Damaceanu" Rumānijā, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku Polijā, Salesianos San Vicente Ferrer Spānijā, mūs kaimiņi lietuvieši no Šiaulių Jovaro progimnazija , kā arī mēs -  Aizkraukles pagasta sākumskolas 4. klases izglītojamie. Visi skolu nosaukumi netiek tulkoti, speciāli izceļot to, cik mēs esam unikāli un dažādi Eiropā.

Projekta ietvaros katru mēnesi mums ir dažādi uzdevumi. Novembrī mēs veidojām prezentāciju katrs par savu valsti, skolu un klasi; decembrī veidojām dziesmu ar kustībām, kuru visas valstis ierakstīja un ievietoja  mājaslapā,  pielietot  digitālās kompetences; janvārī atkal veidojām dziesmu, kuras tapšanā palīdzēja mūzikas skolotājs Artūrs Zemnieks. Februārī gatavosim spēles,  kuras tiks ierakstītas un dziedāsim tiešajā videokonferencē, pielietojot digitālās prasmes. Stāsts kā metode tiks pielietots martā.

Spēlēsim lugu, tā jau  top —  mūsu latviešu tautas pasakas „Vecīša cimdiņš” angliskā versija. Domājam parādīt šo lugu projekta nedēļas ietvaros visai Aizkraukles pagasta sākumskolai.

Aprīlī notiks projekta izvērtējums un maijā projekta noslēgums, kurā šo projektu izvērtēs arī citas skolas, kā arī notiks eTwinning sertifikātu pieteikšana.

 Mēs varam novēlēt vēl daudzām skolām iesaisties eTwinning projektos, jo nav vecuma ierobežojumu, un tas piedāvā milzīgas iespējas darbā ar mūsdienu skolēniem visās iespējamajās jomās — digitālajās  kompetencēs,  matemātikā, fizikā, sociālajās zinībās utt. Ejot uz kompetenču izglītību, skolēniem ir iespēja sevi pierādīt visās jomās un arī novērtēt, kādi tad mēs izskatāmies uz citu valstu fona, un varam arī parādīt,  kādas ir mūsu zināšanas, jo par to bieži runā medijos. Mēs varam teikt, ka mēs protam pielietot ikdienā skolā iegūtās zināšanas, prasmes un mēs katrā projekta fāzē nemitīgi mācāmies.

Aizkraukles novadā