Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā izšauj zinību raķeti

Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā  šodien notika Zinību dienas svētki, kuros dziedāja Interešu izglītības centra popgrupa “Unikumi” un interesantus eksperimentus rādīja www.laboratorium.lv pārstāvji Rita Dubovska un Mārtiņš Gulbis. Piemēram, glāzē ielejot visus varavīksnes krāsas šķidrumus, tika iegūta bezkrāsas masa, bet kādam drosmīgam skolēnam plaukstā tika aizdedzināta uguns. Noslēgumā, ielejot raķešu degvielu, gaisā skrēja jaunā mācību gada raķete — balts mutulis.

“Kaut kas neiespējams kļūst iespējams tādēļ, ka ir zinātkārie, kuri grib mācīties. Mācieties cītīgi, jo jebkurā mācību priekšmetā ir iespējams kļūt par brīnumdari un pārsteigt citus,” novēlēja Mārtiņš Gulbis, kurš savulaik ir ieguvis maģistra grādu ķīmijā, bijis “Iespējamās misijas” skolotājs, piecus gadus nostrādājis skolā un kopā ar kolēģiem publiskos šovos un zinātniskajā teātrī popularizē ķīmijas un fizikas zinātni, lai ieinteresētu bērnus un jauniešus. Visi eksperimenti bija droši un veselībai nekaitīgi. Tos noskatījās arī divas Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” bērnu grupas.

Gunas Mikasenokas foto

Aizkraukles novadā