Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēkņi gūst pieredzi praksē Vācijā

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas 10 audzēkņiem šogad bija iespēja doties  mēnesi ilgā praksē uz Vācijas uzņēmumiem Brēmenē. Šo iespēju izmantoja divi automehāniķi, četri galdnieki un četri ēdināšanas pakalpojumu speciālisti.

Pirms tam šie jaunieši bija izmantojuši OLS sistēmu, lai apgūtu angļu valodu, kā arī sarunvalodā vācu valodu.

Pirmo nedēļu kopā ar jauniešiem bija skolotāja Ilona Moršina, kura atbalstīja jauniešus un pārliecinājās par prakšu vietu atbilstību apgūstamajai profesijai.

Ēdienu pakalpojumu speciālistes Aiga Sauša un Sigita Kaņepe praksē bija lielā viesnīcā ar 175 numuriņiem  “Dorint Park Hotel”. Prakses laikā meitenes intensīvi strādāja un gatavoja dažādus ēdienus viesnīcas restorānam. Darbs bija dinamisks un atbildīgs. Prakses laikā jaunietis iepazinās ar darba organizāciju lielā ēdināšanas uzņēmumā, modernām virtuves iekārtām, kā arī iepazina viesnīcas darba specifiku.
Arī Kristiāna Bērziņa un Elīna Platiča strādāja lielā viesnīcas “Swissotel” restorānā “Hillmanns”. Kristiāna priecājas, ka iepazina ne tikai pavāra darbu, bet arī kopējo viesnīcas darba organizāciju un specifiku. Prakses laikā bija nepieciešams gatavot dažādu veidu ēdienus, tomēr ēdienkarte bija līdzīga kā Latvijā.

Galdnieki Gatis Kājiņš un Nauris Andersons strādāja uzņēmumā “Bremen –Monteurzimmer”. Viņu galvenie uzdevumi bija mēbeļu montāža un logu nomaiņa. Darbs bija dinamisks, jo jaunieši bieži brauca uz dažādiem objektiem. Savukārt galdnieki Dāvis Reuts un Ēriks Stafeckis strādāja uzņēmumā “Klaus Mevert-Tischlerei”.  Prakses laikā piedalījās logu, durvju, iebūvējamo mēbeļu  uzstādīšanā objektos. Uzņēmums bija liels un aprīkots ar modernām tehnoloģijām. Prakses laikā jauniešiem bija iespēja arī dažas iekārtas izmēģināt – horizontālo zāģi, elektroniskās frēzes u.c. Darbarīkus. Ņemot vērā, ka lielākajai daļai iekārtu ir nepieciešami atbilstoši sertifikāti, lai ar viņām darbotos, jaunieši varēja vērot,  kā darba procesā tiek izmantotas šīs iekārtas.

Automehāniķi Normens Lazdiņš un Ritvars Tols praksē bija uzņēmumā “Wardamm Automobile”. Autoserviss bija neliels, bet prakses laikā jaunieši paspēj veikt gan bremžu sistēmas remontus, eļļas maiņu, motora remontu, gan dažādus ikdienišķus remontdarbus.

Katru nedēļu sestdienās un svētdienās jaunieši iepazina Brēmeni, Vācijas kultūru, apmeklēja muzejus, ražotni “Mercedess Benz”.

Prakse notika Erasmus + projekta ietvaros, tādēļ no projekta līdzekļiem tika segti transporta, dzīvošanas izdevumi, kā arī katram tika dota dienas nauda ikdienas tēriņiem. Katrs dalībnieks ieguva starptautiski atzīto “Europass Mobility” sertifikātu.

Aizkraukles novadā