Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēknis konkursā “Krēsls” iegūst otro vietu

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas trešā kursa audzēknis, topošais būvizstrādājumu galdnieks Rolands Brics Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma organizētajā jauno kokamatnieku profesionālās meistarības konkursā “Krēsls” nominācijā “Mobilā darbnīca” ieguva otro vietu un 75 eiro balvu firmas “Makita” profesionālo instrumentu un aksesuāru iegādei.

Nominācijā “Mobilā darbnīca” krēsls bija jāizgatavo, izmantojot līdzi aizvestos portatīvos elektriskos instrumentus. Skolotājs Māris Rukmanis stāsta, ka ar tiem bija pilna automašīnas piekabe, ieskaitot saliekamu darbgaldu.

Pirms konkursa notika treniņš skolā — pēc atsūtītās krēsla bildes vajadzēja izveidot rasējumu un uztaisīt krēslu, līdzīgu, kāds ir attēlā.
Konkurss Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisinājās piecas dienas no pulksten 8 līdz 19, un tā laikā pēc rasējuma bija jāizgatavo krēsls ar sagatavošanu apdarei. Pieci žūrijas komisijas locekļi vienu krēslu skalā līdz 10 ballēm vērtēja katrā tā tapšanas posmā.

Konkursā piedalījās arī skolas pirmā kursa audzēknis Raimonds Rancāns un trešā kursa audzēknis Markuss Krilkovs, viņi, gatavojot katrs savu krēslu, drīkstēja izmantot tikai roku darba rīkus, un abiem dalība konkursā bija smags fizisks darbs, kā arī vērtīga pieredzes gūšana.

Skolotājs un žūrijas komisijas loceklis Māris Rukmanis saņēma goda diplomu par latviešu amatniecības tradīciju un profesionālās pieredzes veicināšanu, par ilggadēju konkursa atbalstu. Aizkraukles Profesionālajā skolā viņš strādā 17 gadus, bet audzēkņus konkursam “Krēsls” gatavo piecus gadus.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 20. jūnija numurā.

Gunas Mikasenokas foto

Aizkraukles novadā