Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles putekļu monitoringa stacijā gada laikā robežlielumu pārsniegumi nav konstatēti

Aizkraukles putekļu monitoringa stacijā laikā no 2017.gada 17.aprīļa līdz šī gada 17.aprīlim piesārņojuma robežlielumu pārsniegumi nav konstatēti, aģentūra LETA uzzināja Valsts vides dienestā (VVD).

Stacijā tiek mērīta gaisā suspendēto cieto daļiņu ar diametru līdz 10 mikrometriem jeb PM10, kā arī PM2,5 koncentrācija.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, PM10 daļiņu dienas robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai ir 50 mikrogrami uz kubikmetru, un to nedrīkst pārsniegt vairāk kā 35 reizes kalendārajā gadā. Monitoringa stacijā Aizkrauklē gada laikā nav fiksēts neviens gadījums, kad diennakts vidējā vērtība būtu lielāka par šo robežlielumu.

VVD norādīja, ka Aizkrauklē PM10 daļiņu vidējā vērtība gada periodā bijusi 16,93 mikrogrami uz kubikmetru. Savukārt gada robežlielums PM2,5 daļiņām kalendārā gada laikā ir 25 mikrogrami uz kubikmetru - Aizkrauklē gada šo daļiņu koncentrācijas vidējā vērtība bijusi 11,87.

Kā ziņots, līdzīgi kā citos gados, arī šogad sausais laiks marta mēnesī veicināja gaisa kvalitātes pasliktināšanos Rīgas centra ielās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas operatīvā informācija.

Gaisa kvalitātes pasliktināšanās pilsētu ielās pavasarī ir ikgadēja parādība, to lielā mērā izraisa pa ziemu sakrājušies smilts un sāls putekļi.

Martā tradicionāli tiek reģistrēts lielākais gaisa piesārņojums putekļu dēļ, martam seko citi pavasara un ziemas mēneši.

Pasaules veselības organizācija uzskata, ka gaisa piesārņojums ir ceturtais lielākais risks veselībai - aiz augsta asinsspiediena, neveselīga uztura un smēķēšanas. Pastāvīgi ieelpojot lielu daudzumu sīku daļiņu, palielinās risks iegūt sirds un asinsvadu slimības, elpošanas orgānu slimības un vēzi. Lielāko risku veselībai rada gaisa piesārņojums iekštelpās, kur cilvēki pavada lielāko daļu laika.

Aizkraukles novadā