Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles senioru darbi apskatāmi izstādē

Aizkraukles sociālā centra telpās šodien iekārtota un līdz 31. martam apskatāma senioru dienas centra “Pīlādzis” rokdarbnieču jaunāko darbu izstāde.

Darbi tapuši gan dienas centrā, gan mājās — dekupēti šķīvji, krūzes un vāzes, apgleznotas zīda šalles, adītas zeķes, pinumi, rotaslietas, izšūtas un no pērlītēm veidotas glezniņas  un citi.

Darbi ir skaisti. Kas seniorēm to visu māca? Izstādes iekārtošanas laikā sastaptā Ērika Dāldere stāsta, ka pensionāres mācās tautskolā, dažādos kursos un savu prasmi nodod tālāk. Piemēram, viņa pati kursos apgūto dekupāžas prasmi mācījusi citām pensionārēm, tomēr pāris gados viss apgūts un gribējies atkal iemācīties ko jaunu. “Tā kā Aizkraukles mākslas skolā biju mācījusies apgleznot zīdu, citas pensionāres man lūdza, vai nevarētu to visu iemācīt arī viņām. Tad nu mācīju, ko pratu,” stāsta Ērika Dāldere. “Vispirms mācījāmies apgleznot nelielus zīda dekorus, pēc tam šalles un lakatus. Zīda apgleznošanu apguva 12 pensionāres.  Pati šogad iemācījos apgleznot stikla traukus.”

Izstādē apskatāmi Ērikas Dālderes, Dzintras Zalbahas, Staņislavas Krievas, Tatjanas Zabolotnajas, Fainas Priednieces, Anitas Mellaces, Regīnas Pastares, Zentas Eriņas, Marijas Šteinartes, Andas Dambrānes, Silvijas Kreicas, Asjas Kalējas, Silvijas Ozoliņas, Ainas Kašas, Litas Grīnbartes, Veltas Galviņas, Veras Odnoļetkovas, Daiņa Orola un citu senioru darbi. 

Daļu darbu varēs arī nopirkt, vienojoties ar  autoriem.

Aizkraukles novadā