Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles skolēni uz trotuāra raksta dzeju

11. septembrī, tieši Raiņa dzimšanas dienā, atzīmējot Dzejas dienas, Aizkraukles novada ģimnāzijas audzēkņi uz trotuāra virzienā no ģimnāzijas uz pilsētas bibliotēku rakstīja dzejas rindas un šī gada Dzejas dienu moto  “Dzeja nemelo!”

Dzejas rindas apvija arī bruģēto laukumiņu ar pulksteni pie Aizkraukles novada domes.

Lielākoties audzēkņi ar krītu rakstīja Raiņa dzejas rindas, bija lasāmi arī Aspazijas dzejoļu fragmenti, jo šogad atzīmējam abu dzejnieku 150 gadu jubileju. Citi skolēni bija izvēlējušies Imanta Ziedoņa vārsmas. Vairāki garāmgājēji atzinīgi novērtēja skolēnu veikumu, kāda garāmgājēja pat norunāja savu iemīļoto dzejoli. Iesaistījās arī dažs aizkrauklietis, piemēram, Aigas Rublis ar mazo meitiņu Lieni.  

Šādu akciju, lai līdzcilvēkus mudinātu lasīt dzeju, ģimnāzija rīkoja jau otro reizi. Portālā www.staburags.lv bija lasāmas atsauksmes — vai tad neko citu nevarot izdomāt. “Arī Ziemassvētku eglīte ir katru gadu, mēs svinam šos svētkus un citu neko kā eglīti nevaram izdomāt,” saka ģimnāzijas bibliotekāre Zane Sirmace, kura organizēja šo akciju. “Dzejas dienās šādas akcijas, rakstot dzejas rindas uz trotuāra, notiek arī citviet, un tās tiek atzinīgi novērtētas. Ja kādam ir ierosinājumi, kā vēl Dzejas dienas mēs varētu atzīmēt, lūgums tos darīt mums zināmus.”

Aizkraukles novadā