Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles Tautas teātris svin jubileju

22. oktobrī Aizkraukles pilsētas kultūras namā pēc Aizkraukles Tautas teātra izrādes — H. Gulbja lugas  “Viena ugunīga kļava” iestudējuma — notika teātra jubilejas vakars.

Teātrim jau 50 gadu, bet ar Tautas teātra nosaukumu kolektīvs var lepoties kopš 1986. gada. 

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums Tautas teātra ilggadējam režisoram Jurim Kalvišķim un teātra scenogrāfei Taigai Kalvišķei pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra atzinības rakstu par ilggadēju nozīmīgu devumu teātra mākslas attīstībā un kultūrvides veidošanā.

Aizkraukles mērs atzina, ka teātra kolektīva jubilejas skaitlis — 50 — ir ilgs laika posms, pagājis jau pusgadsimts, un tikpat daudz gadu svinēs arī Aizkraukles pilsēta.
Viņš novēlēja turpināt strādāt un radīt arvien jaunas izrādes.

“50 gadi — tas skan traki, tomēr šis laika posms ir pagājis kā viens elpas vilciens. Ja tu esi tajā visā iekšā, tas ir tavs dzīvesveids. Neesmu Pēteris Lūcis, bet gribas teikt tāpat kā viņš — paldies jums, mani mīļie, labie, zelta, vienīgie!” sacīja kādreizējais Aizkraukles kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītājs Aivars Gusevs.

Aizkraukles Tautas teātra aktieri Sarmīte Paškeviča un Jānis Cielavs skatītāju vērtējumam  nodeva dziesmotu fragmentu no topošās izrādes par sunīša Pifa piedzīvojumiem. 

Kultūras nama vestibilā varēja apskatīt izstādi par Aizkraukles Tautas teātra vēsturi.

Aizkraukles novadā