Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles tiesai mainījies nosaukums, funkcijas tās pašas

Ar Zemgales tiesas apgabala izveidi 1. martā oficiāli noslēdzās tiesu teritoriālā reforma. Aizkraukles tiesas nams un zemesgrāmatu nodaļa turpinās darboties tāpat kā līdz šim, izmaiņas notikušas organizatoriskā līmenī.

Apvienojot vairākas tiesu darbības teritorijas, juridiski izveidota viena lielāka — Zemgales rajona tiesa. Zemgales rajona tiesu vadīs līdzšinējā Jelgavas tiesas priekšsēdētāja Līga Ašmane. Tiesas priekšsēdētāja pārziņā ir tiesu darbinieku kompetenču un noslodzes izvērtēšana un amata vietu pārskatīšana nepieciešamības gadījumā. Šie grozījumi paredz arī pievienojamo tiesu priekšsēdētāju pilnvaru izbeigšanu. Līdzšinējās Aizkraukles rajona tiesas priekšsēdētājas Ingas Zālītes turpmākie darba pienākumi būs saistīti ar tiesneša pamatdarbību — lietu izskatīšanu. Tiesu reformas mērķis nav samazināt tiesnešu vai darbinieku skaitu, jo reformas rezultātā lietu skaits nesamazinās. Līdz ar reformu Zemgales rajona tiesā ir viena kancelejas vadītāja vakance, šo vietu ieņem Jelgavas tiesas darbiniece, savukārt līdzšinējā Aizkraukles tiesas kancelejas vadītāja Ruta Čipāne tagad ir Zemgales rajona tiesas Aizkrauklē kancelejas vadītāja palīdze.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 9. marta numurā.

Aizkraukles novadā