Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles ugunsdzēsējiem jauna laiva

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji nule saņēmuši jaunu laivu. To izmantos glābšanai uz ūdens un gadījumos, kad jāmeklē noslīkušie.

— Jaunā “BUSH C420” modeļa piepūšamā laiva ir četrus metru gara, un tās celtspēja ir 950 kilogramu. Laivā ir vieta septiņiem cilvēkiem, — saka  VUGD Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle. — Laiva ir aprīkota ar 20 zirgspēku motoru, bākugunīm un skaņas signālierīcēm.

Jaunā laiva būs Aizkraukles daļas ugunsdzēsēju rīcībā. Līdz šim izmantotā izmēros nedaudz mazākā laiva nodota Pļaviņu postenim. Tagad šī posteņa ugunsdzēsēji var izmantot gan metāla laivu, ar kuru braukt arī tad, ja upē ir vižņi, gan piepūšamo laivu.  Plūdi pagājušajā pavasarī pierādīja, ka cilvēkus vislabāk evakuēt ar piepūšamo laivu, jo tai ir mazāka iegrime, bet pati laiva — stabilāka. Jauno laivu, protams, izmantosim ne tikai Aizkrauklē, bet visur, kur tā būs nepieciešama. Metāla laiva ir arī Jaunjelgavas postenim, bet Neretas postenim savas laivas pagaidām vēl nav.

Visbiežāk laivu nākas izmantot peldēšanas sezonas laikā, lai palīdzētu no ūdens izkļūt tiem, kuri pārvērtējuši savus spēkus. Diemžēl ir arī gadījumi, kad nākas meklēt noslīkušos. Ziemā ielūzušu cilvēku glābšanai parasti izmantojam “Hansa dēli” — īpašu peldošu konstrukciju, ar kuru var pārvietoties pa ļoti plānu ledu un nelielos attālumos pa atklāta ūdens vietām. 

Aizkraukles novadā