Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklieši dodas praksē uz Vāciju 17

Vakar astoņi Aizkraukles profesionālās vidusskolas 4. kursa audzēkņi devās uz  Vāciju, kur mēnesi kvalifikācijas praksē savas prasmes pilnveidos uzņēmumos. Gatavojoties praksei, jaunieši intensīvi mācījušies vācu valodu, jo skolā to neapgūst, bet prakses vietā tajā būs jāsarunājas.

Uz Vāciju devās četri topošie automehāniķi — Aivis Iļjins, Andrejs Alijevs, Artis Melderis, Georgijs Kokarevičs — un četri nākamie galdnieki — Toms Elsts, Viktors Macuļevičs, Jevģēnijs Mednis un Ivans Griščuks. Jauniešus pavada angļu valodas skolotāja Ilona Moršina, kura tur būs nedēļu un pārliecināsies, vai visi nonākuši savās prakses vietās.

Aizkraukles profesionālās vidusskolas direktore Ruta Krūkle stāsta, ka skolai jau ir pieredze starptautiskas kvalifikācijas prakses īstenošanā, jo jaunieši tādā devušies pirms diviem gadiem: “Prakse ilgst mēnesi, un šajā laikā jaunieši savas skolā iegūtās zināšanas izmanto īstā uzņēmumā, ar kvalitatīvu aprīkojumu, strādā citā vidē, mācās iekļauties kolektīvā un sastrādāties, saprasties. Tā ir ne tikai iegūto teorētisko zināšanu izmantošana, tā ir liela dzīves pieredze un redzesloka paplašināšana. Jaunieši strādās autoservisos un kokapstrādes uzņēmumos.”

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 7. janvāra numurā

Komentāri 17

wtf

kas par ērkuļiem?tā ir "jaunatne"?Lai paliek Vācijā""""""""""pašpasludinātie-----gaf gaff---

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 18:53

????

te pat dzimtenītē "slabo"iegūt praksi?nez kādu pieredzi atvedīs?dzīt luni..neko nedarīt..maksuj tik

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 18:57

............

Tas ir starptautisks projekts. Atbalstu!!! Lai tik labi darba devēji gadās! Un nodarbina ne pa jokam , interesanti - kurā pilsētā tad šogad būs prakse.? Rakstā nav minēts.

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 20:00

mamma

A ko tad tev skauž,ka netiec tālāk par Aizkraukli netiec?

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 20:04

chiepinja

Tu anonīmā aita runa par manu skolu-0 un prakse vinji dodas katru gadu bet tadai kura ceer uz nakotni seit bezdibeni un kurai nav iespeja izaugt talak lai labak kluse.
Malaci tie kuri aizbrauca ;)

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 19:34

Klanis

Cerams, ka iemācīsies vācu precizitāti, punktualitāti. Burbuļus pūst nebūs laika. Labi vien ir, ka prakse Vācijā -

pirms 5 gadiem, 2014.01.08 13:43

Brēmenietis

Kauns ne tikai profenei, bet arī Aizkrauklei. Papētot šo puišu pirmās ceļojuma bildes portālā draugiem.lv šķiet, ka viņi nebrauc strādāt, bet gan gatavojas Vācijas alus festivālam. Varēja jau taču nepublicēt tādas bildes.
Un kāpēc projektu vadītāja nebrauca līdzi, kā tas bija iepriekšējā reizē ?

pirms 5 gadiem, 2014.01.08 15:05

alus

šitā nedzer.

pirms 5 gadiem, 2014.01.08 15:14

dd in eich

pats liekedis tu neko nesaproti no prakses un visapareja...... nelien kur nevaig..

pirms 5 gadiem, 2014.01.11 00:03

dd in eich

pats liekedis tu neko nesaproti no prakses un visapareja...... nelien kur nevaig..

pirms 5 gadiem, 2014.01.11 00:03

Kastrolis

Anglis, Brēmenietis - kaut ko labāku nevarējāt izdomāt.? Ja tik tālu paši tikt nevarat, tad nav ko citiem te galvu grozīt. Dzer vai nedzer, jūs paši nekā nezināt, un tik spriežat par pārējiem... Tas vēl ir (Jūs) ja beigās nesi viens un tas pats liekēdis.

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 00:57

Katls

Piekritīšu Kastrolim.
Pēc manām domām "Jūs" nebūtu labāki, "Jūs" visticamāk dzertu arī vairāk...
Puišiem visticamāk ir ļoti grūti strādāt tālu no mājām, un saprasties ir grūti, jo valodu nesaprot!!!
Ja "Jūs" pilnīgi nekā nezināt, tad kāpēc "Jūs" spriežat, ja nezināt, kā tas ir tur strādāt!
Malači puiši, turaties.

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 15:49

Kausiņš

anglim, Brēmenietim u.tml. - tipiska latviešu skaudība! Nožņaugsieties šajā cilpā līdz vecumam! Bet paši taču laikam pat to nevarat, ja jau tā skauž! Bet par puišiem prieks, ka ir kādam iespēja arī ko redzēt. Vienalga par savu vai projekta naudu! Un alu arī Vācija vajag iedzert, vai tad, piemēram, Holandē pie puķu dobēm galvu uz pretējo pusi jāgriež?!

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 16:11

Karotīte

Ne katram ir iespēja piedalīties tādā pasākumā. Iespēja ir jānopelna, tādēļ katrs iegūst to, ko viņš ir pelnījis. Lai iegūtu šo braucienu puiši ir pacentušies, tādēļ nevajag lieki muti dzesēt, par to, ko viņi dara tur. Pēc darba viņi ir pelnījuši arī kādu atpūtas brīdi, tāpēc katrs dara ko vēlas un atpūšas kā viņi vēlas. Brēmenieti, Angli - jums traucē tas ko viņi dara? Nebūt ne, tāpēc nevajag savus vārdus mētāt lieki. Kā saka - "lieki *** nav malku cirst", ja nu gadījumā jūs nesapratāt šo teikumu tā, kā viņš ir uzrakstīts, tad man žēl jūs. Pirms raksti, padomā, vai vispār ir vērts kaut ko rakstīt, jo anonīmi var daudz ko pateikt, bet jēga? Anonīmam nav ne vārda, ne sejas, tukši vārdi saliekas bezjēdzīgos teikumos, kas vēlāk pārvēršas tekstā bez jebkādas nozīmes. Ja vēlies kaut ko teikt, tad pasaki to tieši, atklāti.

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 18:38

Brēmenietis

Sveicināti virtuves piederumi:
Kastrolis. Šeit jau runa neiet par dzeršanu, tak ,lai nodzeras, bet kāpēc uzreiz jāpublicē bildes. Izlasi kārtīgāk manu komentāru, nemāki koncentrēties. Pat zīdainim saprotams ka bildes no vācijas var redzēt viņu draugiem.lv profilos. Un kastrolis varbūt arī slēpjas zem pārējiem bleķa izstrādājumiem.
Katls. Ja es dzertu tad vismaz neliktu bildes. Par saprašanos ar vāciešiem- atkarīgs kādi tie vācieši ir.Jo ir tādi, kuri saprot angliski, un ir tādi, kuri saprot no žestiem. Diemžēl zinu kā tas ir TUR strādāt.
Karotīte. Ko māci citus, ja pati esi anonīma, vai arī no sēdēšanas pie datora būsi savu vārdu aizmirsusi.

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 20:50

Aizkraukles novadā