Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklieši dzied ventspilnieces dziesmu

Alojā notikušajā 8. jaunrades dziesmu konkursā bērnu koriem piedalījās arī Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas koris diriģentes Silvijas Tomaševskas vadībā.

Žūrija vērtē, autorus nezinot
Konkursa nosaukumam izmantoti dzejnieka Ausekļa vārdi “Kas mēs bijām, būsim, esam”, un tas notika ar Alojas novada domes finansējumu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Žūrijas komisijas pārstāve Māra Skride “Staburagu” informē, ka konkursam savus jaundarbus anonīmi iesniedz gan skolēni, gan studenti līdz 30 gadu vecumam.  Pirmajā kārtā žūrija atskaņošanai izvēlas labākos skaņdarbus, nezinot to autorus, bet otrajā kārtā mūzikas skolu kori dziesmas izlozē un sadarbībā ar to autoriem sagatavo pirmatskaņojumu koncertam Alojā. Žūrija novērtē dziesmas, sniegumu un autoriem piešķir prēmijas.

Aizpērn vērtēja latviešu tautasdziesmu apdares, pērn — oriģināldziesmas, šogad — atkal latviešu tautasdziesmu apdares. Šogad konkursa rīkotāji saņēma 17 pieteikumu: 10 dziesmām apdares bija veidojuši mūzikas skolu audzēkņi, septiņām — mūzikas vidusskolu audzēkņi un augstskolu studenti. Žūrija — komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride — otrajai kārtai izvirzīja 13 dziesmu.

Saņem speciālo balvu
“Konkursa pamatideja — jaunie raksta jaunajiem,” saka Alojas kultūras nama direktore Ineta Laizāne. “Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas koris šogad pirm­atskaņoja Ventspils mūzikas vidus­skolas mūzikas teorijas un vēstures 2. kursa audzēknes Alises Rancānes latviešu tautasdzies­mas “Visas manas skaistas dziesmas” apdari.”

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 22. novembra numurā

Aizkraukles novadā