Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklieši spēlēs Dailē 3

Latvijā no 25. janvāra līdz 30. martam norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2013”. Šonedēļ apkopoti rezultāti un zināmi veiksmīgākie iestudējumi, ko 12. un 13. aprīlī rādīs Dailes teātrī Rīgā.

Zemgales reģiona skate 9. martā notika Aizkrauklē un Koknesē, un tajā piedalījās trīs Aizkraukles puses novadu kolektīvi. Aizvadītās sezonas 73 izrādes Latvijas amatierteātros šogad vērtēja teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, režisors Arnis Ozols un aktieris, dramaturgs un režisors Ēriks Vilsons.

Pēc žūrijas piešķirtā punktu skaita (49 punkti no 50 iespējamajiem) otro labāko novērtējumu Latvijā saņēma Aizkraukles Tautas teātra izrāde — Nila Saimona lugas “Basām kājām pa parku” iestudējums (režisors Juris Kalvišķis). “Esam ļoti, ļoti priecīgi un gandarīti,” teic Juris Kalvišķis. “Jau zināms, ka mūsu iestudējumu Dailē varēs vērot 13. aprīlī.”

Kokneses amatierteātris rādīja Sandijas Kalniņas lugas “Tornis. Teika par Kokneses pili” (režisore Inguna Strazdiņa) iestudējumu. Arī koknesiešu veikums saņēmis ļoti labu vērtējumu — 38 punktus un II pakāpi. Diemžēl nesen atjaunotajam Jaunjelgavas amatierteātrim (režisors Kārlis Lišmanis) nedaudz pietrūka līdz 30 pun­ktiem, un kolektīvs pakāpi neieguva.

Tikai viens kolektīvs Latvijā ir novērtēts ar maksimālo punktu skaitu (50) — Balvu Tautas teātris, kas rādīja Hellas Vuolijoki lugas “Jaunā saimniece” (režisore Vaira Resne) iestudējumu.

Kopumā augstāko pakāpi saņēma 12 amatierteātru kolektīvu.

Komentāri 3

slepenais pielūdzējs

Laura, turies! Neaizmirsti ko es Tev solīju! Parkā un 1. rindā ar plakātu būšu ka likts! Pat ar veselu transparentu! :P

pirms 5 gadiem, 2014.04.06 12:24

tādi paši

Aizkraukles TT patiešām malači! Prieks, ka kolēģi spēj noturēt tik augstu savu latiņu (augstlēcēju). Ne jau vienmēr iekrīt tā pareizā kārts ( kāršu spēļu kavā), ne vienmēr nostrinkšķ tā pareizā stīga ( stīgu mūzikas instrumentam), bet ja zvaigznes nostājās pareizā secībā, Debesu Likuma Pants atver visas iespējas skanējumam un saskaņai. Juri, lai Tev visi labie gari stāv klāt un skauģi ielien zemē! Veiksmīgu izrādi Rīgā un labu dramaturģiju nākotnē. Turies! Tavam kolektīvam lai veselība un ticība Tev. Tavi amata "brāļi" . Tiksimies" Ūsiņos"!

pirms 5 gadiem, 2014.04.06 17:51

:)

malači Aizkraukle, aktieri, režisors un visi, kuri palīdzēja tapt tik lieliskai izrādei! Paldies Jums visiem, Laura ir vienreizēja!

pirms 5 gadiem, 2014.04.06 19:23

Aizkraukles novadā