Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukliešiem sparīgs “vectētiņš” 5

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji nule saņēmuši ūdensvedēju — speciālu ugunsdzēsības ūdensvedēju, ar kuru vienlaikus var atvest astoņas tonnas ūdens. Līdz šim šādas automašīnas Aizkrauklē nebija.

VUGD Aizkraukles daļā “Staburags” uzzināja, ka automašīna savlaik bijusi Bauskas ugunsdzēsēju rīcībā, tad divus gadus stāvējusi garāžā Elejā, bet nu atceļojusi uz Aizkraukli.

Volvo  F86 markas ūdensvedējs gan izgatavots 1970. gadā, un arī auto ārējais izskats liecina par visai cienījamu vecumu. Tā nu ir vecākā automašīna, kas ir Aizkraukles daļas ugunsdzēsēju rīcībā. Neraugoties uz cienījamo vecumu, automašīna ir labā tehniskā kārtībā. Iepriekšējās valsts tehniskās apskates veiktas bez aizrādījumiem. Arī  ar auto gaitu ugunsdzēsēji ir apmierināti.

— Šāds auto mums ļoti nepieciešams, īpaši sausās vasarās un ziemā, kad ūdenstilpes klāj biezs ledus, — saka VUGD Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle. — Tā noderīga būs laukos, kur bieži vien tuvumā nav ūdens ņemšanas vietas — upes vai dīķa. Parastajā ugunsdzēsēju automašīnā atkarībā no modeļa ir 2,5 līdz trīs tonnas ūdens. Intensīvi dzēšot, tā pietiek divām, trim minūtēm. Ūdensvedējā ūdens krājums ir gandrīz trīs reizes lielāks. Dzēšot koka māju vai šķūni, tas var būt izšķiroši. Par to, vai izsaukt ūdensvedēju, lems vada komandieris, ierodoties ugunsgrēka vietā.

Aplūkojuši ūdensvedēju, Aizkraukles ugunsdzēsēji to jau paspējuši nodēvēt par “sparīgu vectētiņu”. Šonedēļ to aprīkos ar rāciju, citiem piederumiem un to varēs izmantot. Automašīnai ir jaudīgs sūknis, ar kuru uzpildīt prāvo cisternu var aptuveni piecās minūtēs. Tāpat ar to var padot ūdeni tieši dzēšanai vai pārsūknēt citās automašīnās.

Komentāri 5

Mīlīgais

Vēl viens pierādījums,ka vecā padomju tehnika ir bez vainas! Un daudzreiz pat pārāka par rietumu izslavētajām mašīnām ar kurām tik pa asfaltu braukāt! Ar nosacijumu,ka tajā bedru nav!

pirms 5 gadiem, 2013.10.09 16:47

ESI

Jā, Volvo bija riktīgs Maskavas darba zirgs tajā laikā.

pirms 5 gadiem, 2013.10.09 19:37

Johans Sventastovs

Volvo jau vienmer bijusi krievu masina, buveta fabrika pie Isikula ezera

pirms 5 gadiem, 2013.10.09 20:09

Mīlīgais

Matj tvaju! Veči! Piedodiet! Uzmetu aci-Maz-s tak! 1;1 Jā... Vecs palieku.Nez,kurš no kura špikojis!

pirms 5 gadiem, 2013.10.10 06:56

kaspars

Baigais jaunums-- vecu hlomu nokrāso, kas brauc lēnāk nekā zirgs un pasniedz kā kaut kādu jaunu ziņu., kaunējušies būtu. Vai tad nevar jaunu nopirkt?

pirms 5 gadiem, 2013.10.10 13:34

Aizkraukles novadā