Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklietis sūdzas par applūdušu pagrabu; aizdambējums var rasties dažādu iemeslu dēļ

Laikraksta “Staburags” redakcijā vērsās kāds iedzīvotājs no Lāčplēša ielas 13. mājas Aiz­krauklē. Viņš stāsta, ka diezgan bieži aizdambējas mājas kanalizācija, un tā ir arī šoreiz. “Nāciet, paskatieties, kā pagrabā viss pludo un peld!” viņš sašutis stāstīja.


Vīrietis pārmeta, kāpēc pašvaldības uzņēmums “Lauma A” neko nedarot, jo jau gadiem esot tāda situācija, ka laiku pa laikam aizdam­bējas kanalizācija.

“Staburags”, ieejot mājas pirmās un otrās kāpņu telpas pagrabā, pārliecinājās, ka tur patiešām ir radusies kanalizācijas ūdens noplūde.  

Uzņēmuma “Lauma A” valdes loceklis Modris Bite stāsta, ka pēdējoreiz izsaukums kanalizācijas dēļ bija pasen. Šoreiz pēc izsaukuma saņemšanas strādnieki  konstatējuši, ka no kontrolakas kanalizācija tālāk neplūst. Tā kā “Laumas A” pārziņā ir tikai tīkli līdz akai, kanalizācijas tīklus otrpus akai iztīrīja un izskaloja “Aizkraukles ūdens” darbinieki.

“Kanalizācijas tīklu bojājumi tur nav konstatēti,” stāsta SIA “Aiz­kraukles ūdens” valdes locekle Gudruna Vectirāne. “Kanalizācijas tīklā pie mājas Lāčplēša ielā 13  ieplūst arī citu tuvāko māju notekūdeņi, un aizdambējums var rasties dažādu iemeslu dēļ,” viņa skaidro. “Daudz kas atkarīgs no iedzīvotāju paradumiem, bieži cilvēki kanalizācijā samet to, ko tur nevajadzētu mest. Daudzi mazāk lieto gan auksto, gan arī karsto ūdeni, līdz ar to rodas vājāka plūsma, cauruļvadi aiztaukojas. Kādreiz projektā  paredzētā patēriņa norma — 250 litru ūdens vienam cilvēkam diennaktī — netiek sasniegta. Kanalizācijas trašu caurlaidību ietekmē arī uz tām augušo krūmu un koku saknes, kas ieaug kanalizācijas caurulēs.”

Aizkraukles novadā