Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsardzības ministrs viesojas Aizkrauklē

Vakar Zemessardzes 55. kājnieku bataljona štābā Aizkrauklē viesojās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Viņš tikās ar bataljona komandieri majoru Andri Dauguli, aplūkoja štābu un atbildēja uz zemessargu jautājumiem.

Tikšanās laikā pārrunāja jautājumus par zemessargu praktiskajām iemaņām un sagatavotību, apsprieda aizsardzības aktualitātes un drošības situāciju reģionā.

Zemessargi no ministra vēlējās saņemt atbildes uz daudziem jautā­­jumiem, sākot no atalgojuma un sociālajām garantijām, līdz pat lūgumam rast iespēju finansējumam jauniem sporta tērpiem, jo iepriekšējie izsniegti pirms septiņiem gadiem...

Tikšanās laikā diskutēja par nepieciešamību pēc jaunām telpām vai esošo remontu. Rudenī štāba ēkai plānots mainīt jumtu un ierīkot dušas, tomēr pašreizējās telpas nav pietiekami plašas. Viena no problēmām ir arī tā, ka tehnika jau daudzus gadus stāv zem klajas debess un ir pakļauta dažādu laikapstākļu ietekmei, tāpēc būtu vajadzīgas nojumes.

Kā ikvienā nozarē strādājošajiem, arī zemessardzē sasāpējis ir atalgojuma jautājums. Izteikumos par algām ministrs bija piesardzīgs. “Ja valstī paaugstinās atalgojumu, tad visās jomās strādājošajiem, nebūs tā, ka vienā nozarē algas palielinās un citās nē,” atzina Raimonds Vējonis. “Šobrīd arī ir izveidota darba grupa, kas līdz 1. septembrim izstrādās jaunos atalgojuma sistēmas kritērijus.” Aktuāls ir jautājums par personāla palielināšanu. Vairāki vīri atzina, ka slodze ievērojami pieaug, “papīru” kaudzes aug, taču atalgojums nemainās.  Zemessargiem iecerēts panākt līdzīgas sociālās garantijas kā profesionālā dienesta karavīriem, tās šobrīd ne tuvu nav līdzvērtīgas.

Aizkraukles novadā