Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apsver iespēju pirkt elektromobili 3

Aizkraukles novada domes sēdē deputāti uzzināja par iespēju pašvaldībai iegādāties elektromobili.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izsludinās konkursu elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai nolūkā samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju. Taču pieteikšanās termiņš būs pavisam neilgs — tikai 20 darbdienu. Ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansiālo atbalstu komersanti un pašvaldības varēs iegādāties elektromobili un uzlādes staciju. Finanšu instruments pašvaldībām segs 85% izmaksu elektromobiļa iegādei, bet ne vairāk kā 18 tūkstošu eiro. Komersantiem ir citi noteikumi. Vienā projektā var iegādāties gan vienu, gan vairākus elektromobiļus.

Latvijā elektromobiļus izplata “Nissan” un “Volkswagen” pārstāv­niecības, un lētāki ir “Volkswagen” piedāvātie modeļi.  Deputāti apskatīja viena modeļa bukletu — “Volkswagen” ražotā četrdurvju spēkrata cena ar PVN ir 25,3 tūkstoši eiro (17,8 tūkstoši latu). Šādu braucamo var uzlādēt no parastas rozetes, taču uzlāde ir diezgan ilga. Ātrās uzlādes stacija, kurā spēkrata enerģiju var atjaunot pat pusstundas laikā, maksā ap 30 tūkstošiem eiro. Pašvaldības drīkst pirkt arī staciju, taču tām nav ļauts veikt komercdarbību — privātie lietotāji pieslēgties nedrīkstētu. Šāds piedāvājums vairāk varētu interesēt komersantus.

Auto dzinējs darbojas bez trok­šņa, tomēr braucamajam ir māk­slīgais troksnis, lai to sadzirdētu gājēji.
Aizkrauklē ar šādu auto varētu braukt pašvaldības policists — plānots šādu amatu drīzumā izveidot. Iespējams, pašvaldības policists darbu varētu sākt jau maijā. Šāds auto būtu lēts pārvietošanās līdzeklis, nevajadzētu degvielu.
Pašvaldības vadība do

Komentāri 3

Jurchiks.

Un nedod Dievs bus jabrauz ,piemeram uz D-pili...tad ko daris???Lai gan tad var braukt ar zirgu....auzu motors ar ir lets..jo tur uzladeties es domaju nedos ne viens....

pirms 5 gadiem, 2014.03.02 09:15

Aizkraukles novadā