Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar koncertu svin nošu krājuma “Dziesmas par Daugavu” atvēršanu

Aizkraukles pilsētas kultūras namā notika skaisti, sirsnīgi un ļoti muzikāli nošu krājuma “Dziesmas par Daugavu” atvēršanas svētki. Tajā apkopota 41 dziesma par Daugavu.

Nošu krājums tapis pēc biedrības “Aizkraukles reģionālā Tautskola”  izpilddirektores un šī projekta vadītājas Anitas Ostrovskas rosinājuma, iniciatīvas un  liela organizatoriskā darba, apkopjot Daugavas krastos dzīvojošo dzejnieku un komponistu radītās dziesmas par un ap Daugavu, kā arī šajā darbā iesaistot daudzus palīgus. Viņa aicināja radīt arī jaunas dziesmas, un tam atsaucās ne viens vien autors.

“Daugavas tēma allaž iedvesmojusi daudzus vietējos dzejniekus un komponistus, tomēr līdz šim viņu daiļrade nav tikusi apkopota. Nošu krājums “Dziesmas par Daugavu”  ir mūsu novada radošo cilvēku dāvana, tuvojoties Latvijas simtgadei,” saka Anita  Ostrovska.

Krājums tapis ar biedrības “Daugavas savienība”, Aizkraukles un Jaunjelgavas pašvaldību finansiālo atbalstu, kā arī ar daudzu atsaucīgu cilvēku līdzdalību. Grāmatas atvēršanas svētkos Anita Ostrovska viņiem visiem sirsnīgi pateicās. Viņa atzīst, ka ir labi strādāt, ja visapkārt ir tik atsaucīgi cilvēki, kas meklē nevis iemeslu, kā atteikt un nedarīt, bet izdara, turklāt ar lielu pašatdevi un prieku. Pārsteidzoši liela krājuma atvēršanas svētkos bija uzaicināto dziesmu un to tekstu autoru līdzdalība, atsaucība, dziedāšanas prieks. Ne viens vien veltīja sirsnīgus pateicības vārdus šī projekta autorei. Daļa komponistu un tekstu autoru cits ar citu un ar Anitu Ostrovsku  tikās pirmo reizi.

Krājuma vāka noformējumam izmantota Arnolda Tigina glezna “Daugava pie Aizkraukles”, bet iekšlapās skatāmas gleznu reprodukcijas no Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja krājumiem. Lasāma arī īsa anotācija par  dziesmu autoriem. 

Pārdošanā krājums nebūs, jo izdots nelielā tirāžā.  Anita Ostrovska krājumu dāvināja dziesmu un tekstu autoriem,  pašvaldībām, sadarbības partneriem.

Aizkraukles novadā