Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar velosipēdu no Skrīveriem līdz Koknesei 3

Vakar, 26. septembrī, 20 cilvēku grupa no Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas devās velobraucienā pa Daugavas ieleju no Skrīveriem līdz Koknesei. Tas notika saistībā ar Zemgales plānošanas reģiona īstenoto projektu “Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā”, kurā iesaistījušās šīs četras valstis.

Zemgales plānošanas reģiona projektu vadītāja Sigita Šiļvjane stāsta, ka projekta mērķis ir Latvijai piesaistīt velotūristus no citam valstīm, parādot, ka šis ir vienots tūrisma produkts Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā. Saistībā ar to Zemgales reģionā izstrādāts 18 velomaršrutu, izdots arī informatīvs buklets par tiem un novados rīkoti semināri par šo tēmu. Velotūrisma entuziasti šovasar jau daļu no tiem izmēģinājuši. Augusta sākumā notika brauciens arī no Jēkabpils līdz Aizkrauklei un atpakaļ, apceļojot abus Daugavas krastus. Šoruden Daugavas ielejas un citus velomaršrutus paredzēts nomarķēt ar speciālajām zīmēm. Aizkrauklē, pie no­vada kultūras nama, izveidos velosipēdu novietni.

“Staburags” braucējus sastapa pusceļā — Aizkrauklē. Sigita Šiļvjane stāsta, ka viņiem bija iespēja apskatīt šīs apkaimes interesantākās vietas. Patīkami pārsteidza  uzņēmums “Skrīveru saldējums”, kur varēja ne tikai degustēt šo našķi, bet arī dzirdēt stāstu par to.

— Ārvalstu pārstāvji atzīst, ka Latvijā ir daudz, ko redzēt, bet vajag attīstītāku infrastruktūru, jo te ir maz speciāli ierīkotu veloceliņu. Piemēram, aizbraukt pa šoseju uz Skrīveru dendroloģisko parku ir diezgan riskanti.
Velosipēdus brauciena dalībniekiem nomāja uzņēmumā “A. A. Mežmalas” no Klintaines.

Viens no brauciena dalībniekiem Aigars no Jelgavas izbraucis šo maršrutu jau augusta sākumā. Viņš atzīst, ka reģions ir interesants, salīdzinot ar Jelgavas apkārtni, arī kalnaināks.

Komentāri 3

Žel

Žel ka par velobraucienā pa Daugavas ieleju no Skrīveriem līdz Koknesei paziņo tikai pec...

pirms 5 gadiem, 2013.09.28 15:57

Edgars

Par visiem braucieniem tika ziņots iepriekš http://www.tvnet.lv/sports/velo/465936-vasara_notiks_zemgales_izzinasanas_velotures/ Šis, pēdējais gan bija slēgts brauciens projekta organizatoriem no dažādām valstīm, bet varu kādu svētdienu kopā ar gribētājiem izbraukt vēlreiz. Maršruta garums, ja no Kokneses atpakaļ brauc ar vilcienu - aptuveni 40 km, ja pedāļus minot, tad jāpierēķina arī atpakaļceļš. Rakstiet muca@bkc.lv

pirms 5 gadiem, 2013.10.04 15:21

Aizkraukles novadā