Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Aizkrauklē svin Valsts valodas dienu

13. maijā ar dažādiem pasākumiem Latvijas muzejos, izglītības un kultūras iestādēs svinēja Valsts valodas dienu. Tā notika jau  piekto reizi.

Valodas dienu svinēja arī Aizkraukles pilsētas sākumskolā.

Foto: Inga Patmalniece

Valsts valodas diena tika aizsākta 2012.gadā ar mērķi radošā un mūsdienīgā veidā svinēt to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda. Kā svinību datums izvēlēts 13.maijs, jo šajā dienā 1832.gadā dzimis jaunlatvietis, nacionālās valodniecības pamatlicējs, publicists, atdzejotājs, filologs, literārās valodas attīstītājs un jaunvārdu ieviesējs Juris Alunāns.

Šogad Valsts valodas dienu svinēja kopumā 34 pirmsskolas izglītības iestādes, vidusskolas, muzeji, pamatskolas un bibliotēkas visā Latvijā.

Aizkraukles novadā