Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atrasti ceļmalā, cilvēka nodoti un pamesti 12

Trešdiena aizkraukliešiem Ingai un Guntaram, viņu draugiem un kolēģiem izvērtās skumju un sāpju pilna, jo pēkšņi nācās uzņemties rūpes par kādu suņu ģimenīti, kuru Guntars atrada izmestu ceļmalā.

Ja šie līdzjūtīgie cilvēki nebūtu pamanījuši ceļmalā kūņojamies mazo suņuku saimi, dzīvnieki visdrīzāk būtu lemti bojāejai. “Visvairāk sāp cilvēku bezatbildība un nodevība,” mēģinot attapties no piedzīvotā, satrauktā balsī stāsta Inga, kura kopā ar vīru ir lieli dzīvniekmīļi un kuru mājās jau mīt trīs suņi un kaķis. “Mēs labprāt paņemtu arī šos, vismaz mammu, jo kucēniem mājas noteikti atradīsies, taču nezinām, kā dzīvnieki uzņems vēl vienu iemītnieku.”

Trešdienas rītā Guntars ar kravas automašīnu brauca uz karjeru Sērenes pagastā un netālu aiz Totēnu kapiem ceļmalā pamanīja kādu kūņojamies. Tā bija klēpja izmēra suņu mamma ar diviem kucēniem. Kāds dzīvniekus atvedis un tortes kastē ceļmalā izmetis. Guntars stāsta: “Redzētais liecināja, ka dzīvnieki tur bija jau kādu laiku, jo mamma blakus kastei bija paspējusi kucēniem uztaisīt migu. Dzīvnieki bija izslāpuši un badā. Iedevu nedaudz padzerties un sazinājos ar Ingu, lai domātu, ko darīt tālāk." Vīrietis nespēj aizmirst izmisušo skatienu, ar kādu dzīvnieki uz viņu raudzījušies tobrīd.

Šobrīd suņu ģimene ir biedrības “Felida” telpās Aizkrauklē un gaida mīlošus, gādīgus saimniekus, kas par viņiem rūpēsies un nenodos kā iepriekšējais saimnieks, pametot ceļmalā. Cilvēki, kuri būtu gatavi uzņemties rūpes par šiem atradenīšiem, var sazināties ar biedrības “Felida” pārstāvjiem pa tālruni 29872678.

Vairāk lasiet "Staburaga" 7. novembra numurā.


Komentāri 12

Felīds

Principā, varbūt kāds no kaimiņiem atpazīst savu vai citu kaimiņu suni? Tad varētu arī saukt pie atbildības par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem!

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 11:27

VA

Vispārībā, ja atrast tos, kuri šos suņukus izmeta, jāsauc pie kriminālatbildības par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem!
Un paldies tiem, kuri nepabrauca garām! :)

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 12:49

gerda

Paldies mīlajiem, labajiem cilvēkiem - Guntaram, kurš vīrietis būdams, nepabrauca garām,un Ingai, kura nepateica vīram - liecies mierā, kas Tev par daļu.Paldies labie cilvēciņi - kā krieviski teiktu - eto vam vosdastsa!!

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 14:19

linda

ak, mīlulīte, viņa pat sataisījusi migu mazuļiem!

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 14:22

laiks

laikam jau nav no kaimiņie - tad jau būtu gājusi mājās, mazos pa vienam nesdama līdz.

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 14:24

Felīds

Es domāju tā, ka kāds varētu atpazīt- lūk, tā ir Mirdziņas vai Koļas kucīte un paņemtu viņus nostučītu, lai citiem par mācību būtu! Ne jau tā, ka suns no kaimiņiem atnācis pats ar visu kasti!

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 15:49

klaids

cik cietsirdīgi, ļauni un nelietīgi cilvēki. Labi, ka ir tādi, kuri nepamet nelaimē.Paldies jums!

pirms 4 gadiem, 2014.11.07 21:20

bb

Nav vārdam vietas,,,mīļie pāri darītaji jums BŪS DIEVA SODS !!!!!!!! un tad atcerieties savus " LABOS" darbus !

pirms 4 gadiem, 2014.11.08 10:43

reklāma

felidai. vairāk sāp attieksme pret cilvēkiem..

pirms 4 gadiem, 2014.11.08 11:35

Elga

Aizkraukliešiem dzīvnieku izmešana mežā vai kur pagadās šķiet jau kļuvusi par normu. Arī pie mums pieklīda suns tik drausmīgi izģindušā paskatā, ka jācer, Dievs šos cietsiržus atcerēsies...Izskatījās, ka suns bijis piesiets mežā pie koka un kad novājējis, tad arī atbrīvojies.Uz sāniņa tam izskatās šauta brūce. Jāsaka, ka esam izaudzinājuši tik daudz pie mājas izmestus kaķīšus, ka sen vairs neatstāj izbrīnu par cilvēku goda prātu un mīlestību.

pirms 4 gadiem, 2014.11.08 13:03

cilvis

Varbūt tiešām kāds atpazīs šos suņukus un ziņos policijai vai Staburagam. Nu nevar tā turpināties. Tik bieži nākas lasīt par pamestiem, no vardarbības cietušiem dzīvniekiem, ka sirds stājas aiz sāpēm. Kur zudusi cilvēcība, veselais saprāts? Jāziņo, jāsoda vainīgais.

pirms 4 gadiem, 2014.11.09 17:38

pārdoma

vajag ielikt lielajos zi;nu portālos tvnet, apollo jo varbūt suņu izmetējs nav no tuvākās apkārtnes, jo staburaga vietni jau lasa tik "aizkrauklieši"

pirms 4 gadiem, 2014.11.17 12:42

Aizkraukles novadā