Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atver šautuvi skolēniem 3

Aizkraukles bērnu un jauniešu centra (BJC) ēkas trešajā stāvā šonedēļ atklāja šautuvi, kurā trenēsies pulciņa “Aktīvais tūrisms+” audzēkņi. Tajā skolēni nodarbosies arī ar citām sportiskām aktivitātēm.

Šāds pulciņš darbojas jau otro gadu, un to vada skolotājs Imants Kravalis. Pašlaik pulciņā ir 12 audzēkņu, bet ir gaidīti arī jauni dalībnieki, sākot no 5. klases. Pirms tam divus gadus BJC darbojās šaušanas pulciņš, un tā audzēkņi trenējās sporta halles šautuvē un arodvidusskolas telpās.

BJC direktore Sarmīte Kruglova stāsta, ka šautuves ideja radusies pirms trijiem gadiem un nu tā ir īstenota.  Beidzot ir pašiem sava šautuve, un bērniem par nodarbībām ar pneimatisko šauteni nebūs jāmaksā. Šautuve pašlaik ir lielākā BJC telpa, un tā tapusi, nojaucot vairākas starpsienas. Tās nojauca celtnieki, bet pārējais ir paveikts pašu, draugu un atbalstītāju spēkiem, palīdzējuši arī pulciņa dalībnieki.  Imants Kravalis uzskata, ka galvenais ir drošība, tādēļ gala siena ir veidota tā, lai lodes iestrēgtu, rikošeta iespēja ir novērsta. Nodarbības notiks stingrā viņa uzrau­dzībā. Telpā datoru nebūs.

“Agrāk lepojāmies, ja skolām bija nopirkti jauni datori, bet tagad priecājamies, ja  skolēnus izdodas “atraut” no datoriem un iesaistīt fiziskās aktivitātēs,” saka  Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

“Pulciņa nodarbības notiek divreiz nedēļā, tajās mācāmies veselīgu dzīvesveidu, uzcelt telti, iekurt ugunskuru, lasīt karti, ātri orientēties apvidū, notiek treniņi, pārgājieni, bet šaušana ir tikai papildinājums,” saka Imants Kravalis.

Pēc šautuves atklāšanas notika pirmās sacensības starp audzēkņiem un pašvaldības pārstāvjiem. Tajās uzvarēja Artūrs Jakovļevs un Endijs Ošiņš.

Komentāri 3

xq2

Kāpēc netiek izmantota lepnā šautuve jaunuzceltajā sporta centrā pie ģimnāzijas, jeb tas ir pilnībā privāts bizness pašvaldības telpās?

pirms 6 gadiem, 2013.09.05 20:24

bliezēja

jau bērnudārzos akūti jūtams šatuvju trūkums

pirms 6 gadiem, 2013.09.06 12:14

Aizkraukles novadā