Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērto durvju dienā NMPD Aizkraukles punktā tikai viena apmeklētāja

Šodien, 30. septembrī, visā valsts pārvaldē notika Atvērto durvju diena, kad ikvienam interesentam bija iespēja iepazīt valsts iestāžu darbu.

Interesenti varēja pieteikties arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Aizkraukles punktā. Aizkraukles NMP punkta vecākā ārsta palīdze Sandra Erta informē, ka pagājušajā gadā ar mediķu darbu iepazinās ap 70 skolēnu, taču šodien bija pieteikusies tikai viena apmeklētāja — Anda Hmeļņicka no Krapes. Iespējams, mazā interese saistīta ar Skolotāju dienu, kuru šodien atzīmēja skolās.

Anda Hmeļņicka stāsta, ka mācās Rīgas medicīnas koledžas otrajā kursā, lai kļūtu par ārsta palīgu. Sandra Erta un operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājs Vitālijs Rudaks pastāstīja par savu ikdienu, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas iespējām un izrādīja operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa aprīkojumu.

Pēdējo divdesmit gadu laikā medicīniskais aprīkojums ir būtiski modernizēts. Sandra Erta atceras — kādreiz pirmās medicīniskās palīdzības sniedzēju rīcībā bija tikai feldšera soma, šinas, skābekļa maiss, brezenta nestuves. Tagad medikamenti un reanimācijas aprīkojums ir ietverts lielā somā, kas sver ap 13 kilogramu, un mediķu rīcībā ir dažādas ierīces cilvēka veselības stāvokļa operatīvai novērtēšanai, pirmās palīdzības  sniegšanai un monitorēšanai.

Aizkraukles novadā