Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Auto Cardan” būvēs savu ēku

Aizkrauklē jau 14 gadu darbojas SIA “Auto Cardan”, kas agrāk bija pazīstama ar nosaukumu “Auto Kardāns”, taču visu šo laiku uzņēmuma darbinieki strādājuši  īrētās telpās. Nupat sākti būvdarbi, lai uzceltu savu ražotni.

SIA “Auto Cardan” inženieris Guntis Klūga stāsta, ka uzņēmums jau pasen nopircis zemi Aizkraukles pagastā, “Ošos”, līdzās pašreizējai ražotnei Kalna ielā 17, bet tikai tagad radusies izdevība jaunas ēkas celšanai izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, kuru administrē Lauku atbalsta dienests. Par savu naudu vien ražotni pašlaik uzcelt nevarētu. Ēkas būve izmaksās ap 300 tūkstošiem eiro, un trešo daļu izmaksu segs ERAF. Sākotnēji bija iecerēts būvēt divstāvu ēku, tomēr, lai samazinātu izmaksas, nolemts celt vienstāva būvi 1070 kvadrātmetru platībā. Tur būs gan ražošanas, gan administrācijas telpas un noliktava.

Uzņēmuma īpašnieks Agris Kārkliņš stāsta, ka šogad plānots ieliet pamatus, bet būvniecību turpināt un pabeigt nākamgad. Projekts izstrādāts, ņemot vērā darbinieku vēlmes un ieteikumus.

Pašlaik uzņēmumā Aizkrauklē strādā deviņi cilvēki, divi Rīgā nodarbojas ar komerctehnikas tirdzniecību, bet filiālē Igaunijā — pieci. Kādreiz ražotne Aizkrauklē bija pazīstama ar nosaukumu “Auto Kardāns”, bet Igaunijas filiāle darbojās kā “Auto Cardan”. Tāpēc nolemts uzņēmumu reģistrēt ar vienotu nosaukumu — “Auto Cardan”.

Pašlaik uzņēmums Aizkrauklē īrē telpas no a. s. “Virši — A”, kas ražotnei nav īsti piemērotas. Ziemā ēkas augsto griestu dēļ daudz līdzekļu jāizlieto apkurei, jāapsilda arī telpas, kuras ražošanai nevar izmantot.

Aizkraukles novadā