Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autobraucēji: košumkrūmi Aizkrauklē, Lāčplēša ielā, aizsedz skatu 7

Autobraucēji nobažījušies, ka redza­mību Aizkrauklē, galvenokārt Lāčplēša ielā, apgrūtina košumkrūmi ielu malās.

“Kādreiz cauri Aizkrauklei gar Spīdolas un Lāčplēša ielu vijās dāliju dobe. Tās vietā tagad pamatīgi sakuplojuši košumkrūmi, tie ir vieglās automašīnas augstumā. Ir jau labi, ka pašvaldība rūpējas par apzaļumošanu, taču, ar automašīnu izbraucot no veikala “Elvi” puses uz Lāčplēša ielu,  krūmi aizsedz skatu, un brauktuve ir nepārredzama,” “Staburagam” stāsta vairāki autobraucēji.

Viens krūms kupli saaudzis un liec zarus Gaismas ielā uz gājēju trotuāra iepretim Aizkraukles tirgum, samazinot vietu gājējiem un riteņbraucējiem.

Aizkrauklieši uzskata, ka krūmiem nevajadzētu traucēt ne autobraucējiem, ne arī gājējiem un, tos stādot, vajadzētu padomāt, kā tie, lieli izauguši, ietekmēs redzamību un satiksmi. Vai arī tie būtu regulāri jāapgriež, lai netraucētu.
 
“Pretī tirgum vienu krūmu, kas traucē gājējiem, pavasarī apgriezām, taču vasara ir lietaina, daudz mitruma, tādēļ tas ir labi sakuplojis,” saka Aizkraukles labiekārtošanas speciāliste Valija Strode. Viņa domā, ka krūmu vajadzēs apgriezt atkal.

Valija Strode stāsta, ka arī viņai autovadītāji izteikuši neapmierinātību par krūmiem, kas aizsedz skatu, izbraucot uz Lāčplēša ielu no veikala “Elvi” puses, tādēļ viņa plāno pavasarī lielos krūmus izrakt un to vietā iestādīt tāda paša izskata mazākus citas šķirnes krūmus, kas tik lieli neizaug. Viņa domā, ka pašlaik apgriezt krūmus nevajadzētu, jo tad vairs nebūs nekāda skata, paliks vien pliki zari. 

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs gan uzskata, ka šie konkrētie  krūmi nav traucējoši — viņš tur daudzreiz esot braucis un problēmu nav bijis, vajagot braukt lēni un prātīgi, nevis skriet.

Zēberga kungs arī uzskata, ka riteņbraucējiem nav jābrauc pa trotuāru, tomēr daudzi riteņbraucēji trotuāru izvēlas, jo tā jūtas drošāk — ielās ir diezgan liela satiksmes intensitāte, kas rada apdraudējumu.

Komentāri 7

Susurs

Aplī pie Maximas vispār neko nevar redz;et, kas būs, kad tās priedes vēl paaugsies?

pirms 2 gadiem, 2016.08.27 14:27

Es

Uzskatu, ka Valija ar Aizkraukles krūmiem, kuru dobes gar Lāčplēša ielu atgādina kapus, ir iebraukusi galīgi auzās. Neglīti, tiešām. Un tie dzeltenie tos otrus ir noēduši. Un skats neglīts, jo vietām ir viena veida tik. Jā, dālijas bija pilsētas seja gadu desmitiem un visiem patika. Tagad tik krūmi un tad vēl bezjēgā.
Un kas tās par tūjām zem liepām? Vēl viens murgs!

pirms 2 gadiem, 2016.08.27 17:24

+ es

Dālijas bija skaistas .
Neviens jau negrib stradat . tpc arii nonema vinjas . iestadija kkadus krumus nesmukus . berni var uz celja uzskriet . a tad kad bija daalijas tad bija savadak

pirms 2 gadiem, 2016.08.27 22:22

sinchuks4423

Zēberga kungs ir netaktisks attiecībā pret riteņbraucējiem... vai bērnu, kurš brauc ar riteni arī nodzīt no trotuāra un likt braukt pa ielu? Aizvien biežāk jāklausās no pašvaldības darbinieku puses nievājošu attieksmi pret pilsētas iedzīvotājiem.. manuprāt šādi cilvēki ir sevi pašvaldībā izsmēluši. Acīmredzot arī Zēberga kungs ir piemirsis, ka nākamajā gadā ir pašvaldību vēlēšanas! Ceru, ka šādi cilvēki vairs netiks pie teikšanas..

pirms 2 gadiem, 2016.08.28 14:15

einars

No CSN velosipēdistam atļauts
200.3. braukt pa ietvi, ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama. Braucot pa ietvi, velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Velosipēdu vadītāji nekādā veidā nedrīkst apdraudēt vai traucēt gājējus. Gājējiem, pārvietojoties pa ietvi, ir priekš¬roka. Braucot pa ietvi vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām, velosipēdu vadītājiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.
201. Bērni, kas jaunāki par 12 gadiem, un velosipēdu vadītāji, kas tos pavada, drīkst neievērot šo noteikumu 200. punktā minētās prasības par braukšanu pa velojoslu vai brauktuvi, un tiem atļauts braukt pa ietvi. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.

pirms 2 gadiem, 2016.08.29 09:35

To Sinchuks4423

Kur esi saskàrusies ar nievājošu attieksmi?

pirms 2 gadiem, 2016.08.29 09:51

sinchuks4423

To einars
Paldies par ļoti izsmeļošu atbildi. Šos noteikumus ļoti labi zinu. Citēšu: Zēberga kungs arī uzskata, ka riteņbraucējiem nav jābrauc pa trotuāru...
Nav runa par braukšanas ātrumu, bet gan par to, ka velosipēdistiem nav jābrauc pa trotuāru. Galīgi tam nepiekritīšu. manam bērnam nav ne tuvu 12 gadi, tādēļ trotuāru izmantojām un turpināsim to darīt.

pirms 2 gadiem, 2016.08.29 12:53

Aizkraukles novadā