Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez elektrības izgatavo egli un izvāra zupu

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas topošie mēbeļu galdnieki, automehāniķi un pavāri piedalījās “Zaļajā kampaņā” un vienu dienu mācību stundu laikā darbojās, neizmantojot elektriskās iekārtas un instrumentus.

Aizkraukles Profesionālās vidus­skolas projektu vadītāja Inita Šale informē, ka skola piedalās “Erasmus+” programmas atbalstītajā un Eiropas Komisijas finansētajā projektā “SEM@SCHOOLS”. Pavisam no Latvijas tajā iesaistījušās astoņas profesionālās skolas.

Zaļajā kampaņā visvairāk audzēkņu iesaistījās no topošo būvizstrādājumu galdnieku pirmā kursa, ar rokas instrumentiem izgatavojot egli. Egli var izjaukt un atkal salikt no jauna, detaļas variējot, samainot vietām. Tajā ir arī iedobes svecītēm.

Automehāniķu otrā kursa audzēkņi ar rokas instrumentiem izgatavoja autoservisa lāpstu gružiem, kā arī, izmantojot domkratu, nomainīja automašīnas riteni, špaktelēja un slīpēja  mācību automašīnas virsmu.

Jaunieši, kuri gada laikā iegūst pavāra-konditora profesiju,  Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja sētā “Kalna Ziedos” uz ugunskura izvārīja gardu skābeņu zupu. Mācību dienas noslēgumā ar to mielojās projekta dalībnieki un citi skolas audzēkņi.

Muzeja darbiniece audzēkņus laipni uzņēma muzejā, kur izsmeļošā stāstījumā iepazīstināja ar agrāko laiku koka izstrādājumiem un to sagatavošanas piederumiem, kā arī ar senajiem transportlīdzekļiem.

Aizkraukles novadā