Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez formulām neiztikt 5

Aizkraukles novada dome apstiprināja SIA “Aizkraukles siltums” izstrādāto metodiku norēķiniem par patērēto siltumenerģiju novada daudzdzīvokļu mājās.

Maksu par siltumenerģiju apku­rei, maksu par ūdens uzsildīšanu un cirkulāciju aprēķina pēc formulām, kuras ne visi iedzīvotāji spēj saprast. Novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs atzīst, ka instrukcija ir sausa un daudziem nesaprotama, taču diemžēl visās jomās aprēķini tiek veikti, izmantojot formulas, bez tām nav iespējams iztikt. Novada attīstības komisija metodiku ir izskatījusi un atzinusi par gana labu aprēķiniem. “Instrukcija vienmēr ir sausa,” teic SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Aivars Aldermanis. Uzņēmums siltumenerģijas aprēķināšanu ir skaidrojis arī rēķinu lapas otrajā pusē, taču daudzi iedzīvotāji to nav izpratuši.

“Matemātikai un formulām ir jābūt, bet to, kā rodas siltuma aprēķins, ir jāskaidro arī vienkāršotā tekstā,” uzskata deputāts Jānis Belickis.  Uz iebildumu, ka tas jau ir darīts, viņš sacīja, ka tas ir nebeidzams stāsts — jāskaidro  katru gadu no jauna, jo daudzi aizmirst un Aizkrauklē sāk dzīvot arī jaunas ģimenes.

Attīstības komisijas vadītāja Ieva Erdmane ierosināja informāciju izvietot māju ziņojumu stendos, kā arī veidot video vietējā televīzijā un ievietot tos mājaslapā, aprēķinus vienkāršā valodā skaidrot pašvaldības mājaslapā un izdevumā “Domes Vēstis”.

Komentāri 5

Ute

Zinām tās formulas, tur visu ko var sarēķināt, un parādnieku parādus arī iekļaut tos neatspoguļojot, viss čikiniekā.
Karstais ūdens maksājam godīgi pēc skaitītāja, tikai tarifs par ūdeni svārstās atkarībā no nemaksātājiem - mājas kopējais skaitītājs, te lats kubā, te 2 lati kubā (relatīvi), visu nosaka nesamaksātie iepriekšējā mēneša kubi atbilstoši mājas skaitītājam.
Karstā ūdens tarifam vajadzētu būt konstantam, tā tak nav apkure, kuras patērēto daudzumu nosaka laika apstākļi, bet tad siltumtīkli nevarēs no maksātājiem paņemt nesamaksāto atšķirību pēc mājas kopējā skaitītāja.

pirms 5 gadiem, 2013.10.01 10:41

piekrītu jums

Biju sapulcē pagājušo gadu, kur Aldermanis skaidri pateica, jo vairāk mājas pilētā nosiltinās, jo vairāk būs jāmaksā tiem, kuriem mājas nav nosiltinātas! Mēs domājam,ka jāmaksa tik, cik ir patērēts siltums konkrētajā mājā, bet nekā....... Izskatās, ka siltumtīkliem jādabūn jau iepriekš nosprausta summa no iedzīvotājiem.

pirms 5 gadiem, 2013.10.01 19:43

!

Ja jau Siltumam ir zināmi bagātie nemaksātāji, tad pareizāk būtu soda naudas iekasēt no viņiem. Tagad sanāk, ka tiek sodīti godīgie nemaksātāji (kas tiešām ir nabagi, vai strādājošie nabagi), kas daļu no apkures pilnībā samaksā vasaras mēnešos, jo nevar nomaksāt milzīgos Siltuma rēķinus tieši apkures sezonas laikā.

pirms 5 gadiem, 2013.10.02 10:50

tante

Es par 2 lati m3 vannā tupētu no rīta līdz vakaram un būtu siltumā. Bet mums jau karstais ūdens maksā 5 Ls/m3

pirms 5 gadiem, 2013.10.02 17:28

Aizkraukles novadā