Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk testa režīmā

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” graudu pirmapstrādes komplekss Aizkrauklē  augusta vidū sācis darbu testēšanas režīmā. Kopš aprīļa sākumā simboliskās vēlējuma kapsulas iebetonēšanas būves pamatos šobrīd pret debesīm slejas pilsētā augstākā būve — koši dzeltena graudu uzglabāšanas torņa smaile.

Lielākie būvniecības darbi gan tehnoloģiju, gan infrastruktūras ziņā ir pabeigti vai tuvu noslēgumam, piemēram, piebraucamais ceļš no Jaunceltnes ielas līdz kompleksam. Uzņēmuma ražošanas vadītājs Mārtiņš Dauksts stāsta, ka šobrīd septiņi apmācīti darbinieki strādā, pārbaudot iekārtas izmēģināšanas režīmā, — regulē vadības sistēmu. Tādēļ dienā pieņem vien pāris kravu ar graudiem, lai pārliecinātos, ka visi mezgli — svēršana, laboratorija, transportēšana, uzglabāšana un citi — darbojas, kā paredzēts. Augusta beigās kompleksu plānots nodot ekspluatācijā. Pašlaik pēdējie darbi norit biroja telpu, automašīnu stāvlaukuma, angāra, kurā uzglabās un pārdos minerālmēslus, lauksaimniecības ķīmiju, izveidē.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 18. augusta numurā.

Aizkraukles novadā