Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deg gan pilsētā, gan laukos

Aizvadītās brīvdienas Latvijā bijušas karstas burtiskā nozīmē, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma
334 izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem visā valstī. No tiem 179 dzēsti svētdien. Dega arī Aizkraukles reģionā.

Kopumā šogad Latvijā reģistrēti jau 738 kūlas ugunsgrēki. Arī Aizkraukles reģions nav izņēmums — cilvēki pērno zāli dedzina uz nebēdu. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Aizkraukles daļas Pļaviņu posteņa komandieris Ingus Krasov­skis informē, ka no 13. līdz 15. martam reģistrēti astoņi kūlas ugunsgrēki. Viens no lielākajiem bija Aizkrauklē, muzeja “Kalna Ziedi” apkārtnē, kur dega gājēju tiltiņš un kūla 1,8 hektāru platībā. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs stāsta, ka tā ir privātā teritorija. Pērn tur zāle vienu reizi pļauta, bet bijušas grūtības nopļaut stāvākās vietas. Katrā ziņā pašvaldība zemes īpašniekam aizrādījusi, ka teritorija jāsakopj, bet pagaidām tas nav devis vēlamo rezultātu, un arī šopavasar kūla degusi.

Pērnā zāle plaši degusi arī Koknesē — viena hektāra platībā pie Melioratoru ielas un 300 kvadrātmetru platībā līdzās Meža ielai. Savukārt Skrīveros, netālu no mājām “Labrenči”, dedzināts 2,05 hektāru platībā. Nelieli laukumi izdeguši arī autoceļa Rīga—Daugavpils malā, tā ka pērnās zāles dedzināšana arī šajā pavasarī vēršas plašumā.

Aizkraukles novadā