Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deviņi vīri vecumā no 28 līdz 72 gadiem Aizkrauklē iegūst metinātāja sertifikātu

Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā šodien, 21. aprīlī, profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nokārtoja un metinātāja sertifikātu ieguva deviņi interesenti no Aizkraukles, Skrīveriem, Birzgales, Jumpravas, Lielvārdes un citām vietām. Viņiem bija metināšanas prasmes, taču trūka to apliecinoša dokumenta. Jaunākajam eksāmena kārtotājam bija 28 gadi, bet vecākajam —  72.

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas direktores vietniece Rasma Auzenberga stāsta, ka dažkārt cilvēki ilgus gadus strādā vienā arodā, taču dažādu iemeslu dēļ izglītības dokumenta viņiem nav. Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā ir iespēja tādu iegūt, nokārtojot pārbaudījumus. Visi interesenti vispirms nokārtoja teorētisko pārbaudi, 90 minūšu laikā viņiem bija jāatbild uz 55 jautājumiem un pieciem paaugstinātas grūtības jautājumiem. Pēc tam skolas darbnīcā vajadzēja pierādīt metināšanas prasmi, kopā sametinot trīs metāla plāksnītes.

Eksāmens norisinājās atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem nr. 146 un 741 un Valsts izglītības satura centra prasībām. Par eksāmena kārtošanu katram bija jāmaksā 70 eiro. Nauda tiek ieskaitīta Valsts kasē, un skola pēc tam saņem summu, kas izlietota eksāmena organizēšanai.

Eksāmena komisijā bija no skolas neatkarīgi zināšanu un prasmju vērtētāji  —  “Auto Cardan” mehānikas konstruktors Guntis Klūga, Valsts akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” Jēkabpils ceļu rajona Aizkraukles nodaļas metālmateriālu metinātājs Jānis Klušs un SIA “Enerģija Shems“ montētājs Oskars Pudāns.

Vairāki aptaujātie metinātāji stāstīja, ka sertifikāts ir vajadzīgs darbam. Piemēram, lai tehnisko apskati veiksmīgi nokārtotu ar auto, kuram veikti metināšanas darbi, jāuzrāda dokuments, ka darbus veicis sertificēts metinātājs. Sertifikātu pieprasa arī Latvijas Automobiļu federācija sporta automobiļu sacensībām. Citam sertifikāts vajadzīgs, lai darba vietā varētu izmantot metināšanas aparātu. Dažs eksāmenu kārtoja un sertifikātu ieguva, lai justos drošs, ka metinot visu dara pareizi.

Kvalifikācijas eksāmenu var kārtot arī pavāra, automehāniķa, pavāra, galdnieka, būvizstrādājumu galdnieka, celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķa sertifikāta iegūšanai.

Aizkraukles novadā