Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ekselences balva” nonāk Aizkrauklē 1

Aizkraukles novada ģimnāzijas fizikas skolotāja Ludmila Belogrudova apliecinājusi savu profesionālo meistarību un ir viena no skolotājām, kurai šogad pasniegta prestižā “Ekselences balva”.

“Ekselences balvu” jau piekto gadu piešķir par skolotāja darbu klasē, nevis skolēnu rezultātiem eksāmenos un olimpiādēs, nostrādāto gadu skaitu vai formāliem dokumentiem, tāpēc visi finālisti tikās klātienē. Starp viņiem arī bioloģijas skolotājas no Aizkraukles puses — Sandra Silava no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Evita Valdberga no Pļaviņu novada ģimnāzijas. Konkursa finālā iekļuvušie skolotāji vadīja atklātās stundas, apmainījās idejām par darbu klasē un analizēja mācību situācijas. Izmantojot radošus mācību paņēmienus un moderno tehnoloģiju priekšrocības, skolotāji Mārupes vidusskolas 8. un 9. klases skolēniem stāstīja par elektrisko strāvu un spriegumu fizikā, par līdzīgiem trijstūriem matemātikā, par ādas uzbūvi un funkcijām bioloģijā un skābu vidi — ķīmijā. Balvu piešķīra labākajam ķīmijas, bioloģijas, fizikas un matemātikas skolotājam, kurš starp citiem balvas pretendentiem sevi pierādījis kā profesionālis.

“Ekselences balva” ir mākslinieciski izgatavots priekšmets —  stikla ābols. Tas simbolizē dabaszinātņu un matemātikas projektu, kā arī naudas balva 1400 eiro apmērā. Fizikā to saņēma Aizkraukles novada ģimnāzijas skolotāja Ludmila Belogrudova.

Balvas ieguvēja ir saviļņota par augsto novērtējumu un “Staburagam” teic, ka tā daļēji  bijusi veiksme. L. Belogrudovai bija jāvada fizikas stunda Mārupes vidusskolas 9. klases skolēniem par tēmu elektriskā strāva. Stundas ilgums — 20 minūšu, kurā jāparāda noslēgts mācību stundas cikls — ievirze, stāstījums, skolotāju aktivitāte — un jāpanāk skolēnu atgriezeniskā saite. “Nedēļu lauzīju smadzenes, meklēju idejas, kā to visu izdarīt. Tā ir sarežģīta tēma, cik dziļi parādīt un no kuras puses? Nezināju, pēc kādiem kritērijiem žūrija vērtēs. Tas  tik tiešām ir ekselences pasākums — vai vari iekļauties šajā tēmā un laikā,” stāsta skolotāja. Par pārsteigumu pašai skolotājai, tas izdevās.

Komentāri 1

emmma

Apsveicami,ka mēs varam lepoties ar Skolotājām,kuras mūsu bērniem iemācīs (nevis liks iezubrīt) saprast priekšmetu!
Ludmilai spēku un izturību! Prieks!!!

pirms 2 gadiem, 2016.02.19 10:51

Aizkraukles novadā