Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Esam uzcēluši pieminekli Vilnim Plūmem

Mums tas ir izdevies! Ilggadējā Aizkraukles mēra Viļņa Plūmes līdzgaitnieki un paveiktā cienītāji ir uzcēluši viņam garīgu pieminekli – izveidojuši stipendiju fondu, kurš turpmāk ik gadu atgādinās par V.Plūmes vērtībām, kādam talantīgam Aizkraukles jaunietim dodot iespēju iegūt augstāko izglītību, kas citādi nebūtu iespējams materiālo apstākļu dēļ.

Pateicoties vairākiem ziedojumiem pašā 2015.gada nogalē, ir sasniegts pirms četrarpus gadiem izvirzītais mērķis – “neaizskaramā fondā” savākt  50 000 eiro, kuri tiek noguldīti Latvijas valsts obligācijās un no izmaksātajiem procentiem garantē mūžīgu stipendijas pastāvēšanu un Viļņa Plūmes piemiņu.

“Ģimenē esam ļoti gandarīti, ka tēta piemiņa tiks glabāta tieši šādā veidā, jo viņš allaž mums teicis, ka cilvēkam var atņemt visu, izņemot zināšanas. Tomēr īpaši priecājamies, ka Aizkrauklē ir tik daudz ļaužu, kuri ne vien spēj risināt ikdienas problēmas, bet ar saviem darbiem stiprināt arī Aizkraukles nākotni,” ģimenes vārdā gandarījumu pauž V.Plūmes vecākais dēls Māris.

Īstenot ieceri par garīgu pieminekli Vilnim Plūmem palīdzējuši īstenot vairāk nekā 1500 cilvēku no visas pasaules – gan labdarības koncertu un sporta pasākumu apmeklētāji, gan ziedotāji un atbalstītāji. Koncertos bez atlīdzības piedalījušies daudzi Aizkraukles pašdarbības kolektīvi un jaunie mākslinieki, kā arī tādi atzīti mūziķi, kā Raimonds Pauls, Lauris Reiniks, Gacho, Baumaņu ģimene un citi.

Īpaša loma pieminekļa “celtniecībā” ir bijusi uzņēmējam Jurim Sprukulim – tieši viņš bija pirmais, kurš 2011. gada pavasarī stipendijas idejas prezentācijas pasākumā skaļi pauda atbalstu šai idejai un solīja sniegt savu finansiālo atbalstu. Šāds morāls atbalsts deva nepieciešamo pārliecību, ka doma tiešām ir īstenojama.

Ar saviem ziedojumiem piemineklim tapt palīdzējuši 132 zināmi ziedotāji, kā arī vairāk nekā 1300 anonīmu ziedotāju, kuri iegādājušies biļetes uz labdarības koncertiem vai izmantojuši ziedojumu kastītes. Vismaz 40 ziedotāju savu artavu devuši vairākkārtīgi. Īpašs paldies lielākajiem ziedotājiem, kuri tik strauji ļāva ieceri īstenot – SIA “Pakavs”, SIA “AKZ”, Lijai Bergmanei, kā arī Fluhu ģimenei no Vācijas pilsētas Epšteinas.

Lielu organizatorisko darbu paveikusi Aizkraukles novada dome, īpaši Leons Līdums un Anta Teivāne. Savukārt laikraksts “Staburags” allaž plaši informējis aizkraukliešus par stipendijas aktualitātēm.

Kamēr tika vākti ziedojumi “mūža stipendijai”, ģimene no saviem līdzekļiem ik gadu pasniedza stipendiju kādam, kuram tā ļoti nepieciešama. Pateicoties stipendijai, 2011. gadā Jūlija Šapolovska uzsāka un 2014. gadā sekmīgi pabeidza studijas RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, savukārt 2012. gadā Edgaram Prozorovskim un 2013. gadā Līvai Porietei tas ļāva sākt sarežģīto ceļu uz ārsta profesiju. 2014. gada stipendiāts Gunārs Svenčs studē RTU Uzņēmējdarbības un vadīšanas programmā, kamēr 2015. gada stipendiāte Jolanta Graudone uzņemta jaunizveidotajā un ļoti perspektīvajā adaptronikas programmā RTU. Visi studē budžeta vietās, kamēr ikmēneša stipendija 185 eiro apmērā nodrošina nokļūšanu Rīgā, uzturēšanos un citu sadzīves izdevumu segšanu.

Saziedoto “mūža stipendiju” 50 000 eiro apmērā pieredzējušais Vītolu fonds noguldīs un nodrošinās, ka ik gadu viens vidusskolas beidzējs no Aizkraukles saņem stipendiju kvalitatīvām studijām. Vītolu fonda neaizskaramajā kapitālā kopumā noguldīti vairāk nekā 5,4 miljoni eiro, tas garantē vairāk nekā 50 līdzīgu mūža stipendiju uzturēšanu.

Lai arī piemineklis uzcelts, kā iecerēts, tomēr, ļoti iespējams, ka vairākas iesāktās tradīcijas turpināsies. Piemēram, liels skaits jauniešu izrādījuši vēlmi arī šogad piedalīties līdzīgā labdarības skrējienā kā pērn. Ja būs interese, ģimenes pārstāvji sola turpināt iesākto un, ja būs ziedotāju atsaucība, iespējams, sarūpēt stipendiju pat diviem aizkraukliešiem ik gadu.

Vairāk par stipendiju: www.stipendija.plume.lv.

Aizkraukles novadā