Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Lāčplēša dienas gājiens Aizkrauklē

11. novembrī, Lāčplēša dienā, daudzi aizkrauklieši ar bērniem, novada domes vadība, Zemessardzes 55. kājnieku bataljona karavīri, jaunsargi, skolu pārstāvji devās gājienā no pilsētas kultūras nama līdz stēlai "Lāčplēša cīņa".

Pirmo reizi gājienā un svinīgajā atceres brīdī pie stēlas "Lāčplēša cīņa" piedalījās tik daudz dalībnieku. Novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Ingus Manfelds, pie stēlas uzrunājot klātesošos, pieminēja Pirmā pasaules kara laiku, cīņas pret Bermonta karaspēku, Latvijas valsts dibināšanu, un aicināja mīlēt savu valsti, savu Latviju, to nenoniecināt, bet cildināt, aizstāvēt sarunās ar valsts noniecinātājiem, oponēt pretiniekiem mūsdienu informatīvajā karā. Savukārt novada kultūras nama direktore Anta Teivāne, pieminot Andreja Pumpura eposā "Lāčplēsis" attēloto Lāčplēša un Melnā bruņinieka cīņu, aicināja katram sevī uzvarēt Melno bruņinieku — tādas sliktās īpašības kā skaudība, nenovīdība, slinkums un citas. Cik stipri mēs būsim katrs sevī, tik stipru spēsim veidot savu Aizkraukli un savu Latviju.

Par godu Lāčplēša dienai debesīs trīs reizes nogranda zemessargu raidītā zalve.

Aizkraukles novadā