Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Gribam, lai mūs saprot un atbalsta” 20

Vakar ap 50 skolotāju no Aiz­kraukles, Pļaviņu, Kokneses, Jaunjelgavas, Skrīveru novada un no Valles pagasta devās uz Rīgu, kur kopā ar kolēģiem no Latvijas, kā arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Beļģijas piedalījās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā protesta akcijā, prasot nodrošināt taisnīgu un motivējošu atalgojumu.

LIZDA  Aizkraukles starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Helēna Deine informēja, ka skolotāji uz Rīgu devās ar arodbiedrības sarūpēto autobusu. “Šoreiz protesta akcijā piedalījās ap 50 skolotāju no dažādām izglītības ie­stādēm,” stāsta Helēna Deine. “Lai neciestu skolēni, brauca tie skolotāji, kuriem šajā laikā mācību stundas nebija ieplānotas.”

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 13. maija numurā

Komentāri 20

xq2

Lai būtu korekts raksts, lūdzu, nosaukt statistiku - kāda ir mūsu skolotāju vidējā alga par 1 slodzi, kāda ir lielākā alga un zemākais atlagojums, ko saņem skolotājs. Ko nozīmē viena slodze? Cik slodzes faktiski strādā skolotāji un kādu atalagojumu saņem? Kāds ir atalgojums brīvlaikos, kad faktiski jau netiek strādāts? Kāds ir skolotāju darbalaiks - cik laika pavada stundās ar skolēniem, cik labojot darbus un cikos iziet no skolas uz mājām? Es runājo par to, apedagogi faktiski jau pēc plkst. 15.00 ir redzami pilsētas ielās un veikalos, brīvlaikos - dara ko vēlas (uz skolu aiziet simboliski). Ja parēķinātu faktiski nostrādātās stundas, tad tādas pilnas darbadienas nemaz nesanāk un atalgojums pret darbastundām ir pilnīgi adekvāts. Runājot par gatavošanos stundām un mājasdarbu pildīšanu - izdevniecības ir parūpējušās, lai metodiskie materiāli ir gatavi, darbaburtnīcās tik jāsaliek ķekši - tas nav vairs gatavošanās darbs kā senos laikos, kad paši skolotāji meklēja uzdevumus, rakstija uz tāfeles u.tml.
Nedomāju, ka mūsu pedagogi ir apdalīti vairāk kā mediķi, sētnieki, apkopēji u.c. profesiju pārstāvji

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 08:33

yyy

T'iri taisn'iba nav, bet ir skolot'aji, kas nav skolot'aji.

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 08:56

JPP

Nu ja jau esi tik varens kritizētājs, tad vienīgais veids kā vari pierādīt savu apgalvojumu patiesumu ir sekojošs - ej strādāt uz skolu! Bet pirms tam, lūdzu, izprintē šo savu "domu lidojumu" ierāmē un pieliec pie sienas un laiku pa laikam pārlasi un salīdzini ar savu personīgo, jauniegūto pieredzi.
Interesanti būtu uzzināt pēc cik ilga laika sāksi apšaubīt savu vārdu patiesumu?

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 10:41

zane

lūdzu, laipni aicināts /ta nākt strādāt uz skolu.

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 17:28

?

Tu skolas laikā biji vājais? Un tagad esi vājais vērotājs? Vēro tālāk, ko dara citi. Bet varbūt strādā godam savu darbu,nebūs laika ķidāt citus.Valsts tikai iegūs..

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 22:04

Anda

http://izm.izm.gov.lv/pedagogiem/darba-samaksa.html

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 23:55

xxx

ja jau skolotāju ar sētnieku salīdzinām, tad jau laikam pašai diži skolā nv paticis mācīties, nevajag salīdzināt atšķirīgas profesijas, par skolotāju tomēr ir jāmācās.

pirms 5 gadiem, 2014.05.15 09:38

Ina

Ikviens ir pelnījis adekvātu atalgojumu. Varbūt skolotājiem derētu apdomāt šādus piketus rīkot kopā ar citu te jau pieminēto profesiju pārstāvjiem. Citādi tiešām viņi drīzāk saņem sabiedrības nosodījumu nevis atbalstu, jo vienkārši viņu ir daudz un līdz ar to var sarīkot skaļāku traci, bet pelnījuši nav vairāk kā citi.

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 09:58

Piekrītu,

Zem tāda saukļa varētu startēt jebkuras profesijas pārstāvji! Šīs pedagogu " gaudas" patiešām ir apnikušas..

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 11:55

heijā!

un kāpēc tad jebkuras citas profesijas pārstāvji nestartē zem šī saukļa??????Lūdzu, uz priekšu!!!

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 14:24

Gunta Leona

Bezjēdzīgo negatīvo komentu autori skolā vispār nav gājuši vai labākajā gadījumā mācījušies uz divniekiem.

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 18:00

io

xq2 un citiem. Skolotājs nevar strādāt ne maiņu, ne dežurdarbu, ne 12 stundas čerez 2 dienām vai kādā citā režīmā. Skolotājs savā darba laikā ir piesaistīts bērnam, jaunietim. Neviena medmāsa nestrādā vienu slodzi( jo par vienu samaksa ir maza), bet 2 vai 2,5, jo slimnieks ir slims 24 stundas slimnīcā, policis kārtību un ugunsdzēsējs arī 24 stundas diennaktī atradīsies ko darīt. Skolotājs saņem 280 latus PIRMS NODOKĻU NOMAKSAS. uz eiro paši varat sarēķināt. Darba dienas redzamā daļa ir skolā, klasē, bet ir arī neredzamā daļa. Lai tev Dievs dod satikt kādu, kam tuvinieks ir skolotājs, viņš pateiks, cik daudz papildus strādā un cik daudz laika tas prasa.

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 21:17

ieteikums

Lūdzu skolu direktori un viņu kaudze vietnieku, padalaties ar savām milzīgajām algām ar skolotājiem-visiem būs labi!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 22:03

Kārlis

Ja direktora alga ir 500 Ls uz rokas, vai ir ar ko dalīties, ja pašai/am ir ģimene? Galu galā, minimālā, tavuprāt, būtu pietiekami, lai strādātu tik laikietilpīgu un atbildīgu darbu?!

pirms 5 gadiem, 2014.05.13 23:51

amatniece

Piekrītu tiem komentētājiem, kas saka, ka visiem mūsu zemē ir mazas algas, tik skolotāju ir daudz un viņi tad var sapulcēties un protestēt. Principā skolotājs ir tads pats cilvēks ka visi un nesaskatu iemeslu, kāpēc viņiem vajadzētu daudz vairāk, ja vēl pie skolotājiem pieskaita bērnudārza audzinātājas, tām darbs vieglāks. Visiem, visiem trūkst. Arī metinātājiem, šoferiem, pārdevējām, u.c. profesiju pārstāvjiem. Ar ko tad šie darbi būtu mazāk grūti vai atbildīgi?

pirms 5 gadiem, 2014.05.14 08:04

JPP

Jūs vaicājat: Ar ko tad šie darbi būtu mazāk grūti vai atbildīgi?
Nu kaut vai ar to, ka ja jūs nebūtu skolā gājusi, tad nez vai būt izlasījusi šo rakstu un uzrakstījusi šo savu komentāru. Pieņemot, ka kāds to nolasītu priekšā, tad, lai komentētu, jums būtu jāiet un jāstāv pie Staburaga redakcijas un visiem garāmgājējiem jāklāsta savas domas par dzirdēto rakstu “Gribam, lai mūs saprot un atbalsta”. Vai jūs varat ko tādu iedomāties? Laikam nē, ja nu vienīgi murgainā sapnī. Nu lūk, tāpēc pasakiet paldies saviem skolotājiem, kas jums iemācīja ne tikai lasīt un rakstīt un nākamreiz, paužot savu pateicību, atbalstiet taisnīgās skolotāju prasības!

pirms 5 gadiem, 2014.05.14 15:07

,,,atbild JPP

Nu paldies, skolotāj! Par to, ka iemācijat mani lasīt u.t.t. Bet mīļie, tad jau par dadz ko jāpasakās arī citiem-šoferiem par to, ka mūs aizved, sētniecei, ka sakopj. Un tad gribat pateikt, ka šie darbi mazsvarīgāki? Skolotājs ir skolotājs-tāds viņa amats un lai strādā. Ko tad citu vēl viņam darīt, ja ne mācīt lasīt? Nu nevajag skolotaja amatu uzsvērt par kaut ko svarīgāku.

pirms 5 gadiem, 2014.05.14 17:44

njā...

Vienkārši skolotāji ir neatlaidīgāki, uzstājīgāki un ...piedodied-kašķīgāki! To vien dzird gadu no gada-skolotāji streiko. Apnicis jau. Un cieņas pret viņiem vairs nav.

pirms 5 gadiem, 2014.05.14 17:48

Mīļie, spogulis nevar melot!

Es īsti nesaprotu, par ko ir šie uzbrukumi skolotājiem? Par to, ka viņi labāk organizēti būdami,prasa sev taisnīgāku atalgojumu? Tad viņiem labāk paklusēt un neprasīt? Darīt tāpat kā to dara lielākā daļa Latvijas sabiedrības: purkškēt virtuvē, izgāzt savas emocijas komentāros soc. medijos un klusiņām nodzerties līdz baltajām pelītēm, vai emigrēt?
Visiem ir jāprasa taisnīga darba samaksa, jāspiež savas arodbiedrības darboties un paust darbinieku intereses apvienojoties ar citām arodbiedrībām kopīgās akcijās. Un jādomā vēlēšanās par ko balso, jo neviens cits šo pēdējo 22 gadu "laimi" kā pati tauta bezatbildīgi balsojot, nav radījis!

pirms 5 gadiem, 2014.05.17 12:38

spogulīt, spogulīt

Nu tad, lai jau skolotāji ir skolotāji un pulcina, arī parējo profesiju pārstāvjus, bet skolotāji tik kliedz par sevi! Ne tā?

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 15:14

Aizkraukles novadā