Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gribat sākt saimniecisko darbību? Vispirms paņemiet baltu papīra lapu!

Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības atbalsta centra rīkotajā seminārā “Kā uzsākt saimniecisko darbību. Iespējas un ierobežojumi” šodien piedalījās 25 interesenti. 

Lektore un praktizējoša grāmatvede Aija Venderote stāstīja par saimnieciskās darbības uzsākšanu, vispirms aicinot mājās katru uz baltas papīra lapas uzrakstīt, ko es gribu un vai es to spēju? Uzņēmējspējas novērtēšana ir pirmais solis ceļā uz uzņēmējdarbību. Svarīgs ir starta kapitāls, ideja, motivācija, iespējas, ticība savām spējām, prasmei pastāvīgi pētīt tirgu, pielāgot savu piedāvājumu tirgus prasībām, spējai kontaktēties ar citiem. Lektore ieteica arī noteikti aprunāties ar ģimeni, jo ļoti svarīgs ir tās atbalsts. Pretējā gadījumā var gadīties, ka cilvēkam ir bizness, taču ģimenes vairs nav, jo biznesam jāvelta viss savs laiks un spēki.


Aija Venderote stāstīja par uzņēmuma reģistrēšanu, pamatkapitāla veidošanu, nodokļiem, likumiem un citām svarīgām lietām, kā arī atbildēja uz interesentu jautājumiem un ir gatava konsultēt arī turpmāk. Pārrobežu sadarbības programmā viņa ir beigusi mentoru kursus un tagad bez maksas palīdz topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem. 

Noderīgu informāciju par uzņēmējdarbības sākšanu ikviens interesents var gūt Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā https://www.vid.gov.lv/pirmie-soli-toposajiem-uznemejiem/

Aizkraukles novadā