Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ikgadējā V.Plūmes stipendija piešķirta Raivim Glāzniekam

Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas saņēmēju lokam ir pievienojies jau sestais Aizkraukles jaunietis - Raivis Glāznieks, kurš nupat ar izcilām sekmēm absolvējis Aizkraukles novada ģimnāziju un plāno turpināt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē.

Šis ir jau sestais gads, kopš tika dibināta stipendijas fonds, lai atbalstītu talantīgākos Aizkraukles jauniešus, kuri spēj iekļūt valsts budžeta apmaksātās studiju vietās, taču kuriem nepieciešams finansiāls atbalsts uzturēšanās izdevumiem galvaspilsētā. Nepilnu sešu gadu laikā kopš stipendijas dibināšanas šī gada sākumā izdevās sasniegt stipendijas iemūžināšanai nepieciešamo 50 tūkstošu eiro ziedojumu slieksni. Noguldītā summa nodrošinās ikgadēju stipendijas izmaksu 1850 eiro apmērā vienam Aizkraukles jaunietim, tomēr, tā kā ziedojumu fonds turpina papildināties, vismaz šogad stipendiju iespējams maksāt diviem jauniešiem.

Stipendijas jaunākais saņēmējs ir Aizkraukles ģimnāzijas absolvents Raivis Glāznieks, kurš plāno studēt Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē. Raivja skolotāji viņu raksturo kā ļoti mērķtiecīgu, ar lielu atbildīgu pret darbu, spēcīgu komandas garu un viedokli, kurā ieklausās līdzgaitnieki. Raivis visus skolas gadus ir mācījies ar izcilām sekmēm un aktīvi iesaistījies ārpusklases aktivitātēs. Raivi interesē rūpes ar vidi, viņš ir bijis aktīvs Latvijas Universitātes Vides Akadēmijas dalībnieks un regulārs palīgs dažādos brīvprātīgajos pasākumos.

Šogad stipendiju turpinās saņemt arī pagājušā gada stipendiāte Jolanta Graudone, kura nupat ar teicamām sekmēm pabeigusi 1. kursu Rīgas Tehniskajā universitātē, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Adaptronikas programmā. Līdz šim Viļņa Plūmes stipendija tika piešķirta tikai pirmajā mācību gadā, pēc tam studenti pretendēja uz citām Vītola fonda administrētajām stipendijām. Turpmāk Viļņa Plūmes stipendiju viņi saņems arī otrajā mācību gadā.

Arī šogad stipendiātu izraudzījās V.Plūmes piemiņas stipendijas padome, kurā darbojas visu Aizkraukles vidējās izglītības mācību iestāžu pārstāvji un domes darbinieki, kā arī Plūmju ģimenes pārstāvis. Stipendiāts tiek izvēlēts no kandidātiem, kuri izturējuši stingro Vītola fonda atlases sietu.

Vairāk par stipendiju stipendija.plume.lv 

Aizkraukles novadā