Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inese Šuļžanoka dzied Aizkraukles baznīcā un skaidro, ko nozīmē “talita kum”

Aizkraukles Svētās Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu baznīcā notika Svētā mise, kuras laikā, prezentējot savu pirmo albumu “talita kum”, dziedāja Inese Šuļžanoka ar saviem draugiem.

Koncertūre notiek vairākās baznīcās. Aizkraukles katoļu baznīca bija pirmā, kur Ineses Šuļžanokas dziesmas skanēja mises laikā, kā arī pēc tās. Citās baznīcās 
grupa sniedz tikai koncertus. Aizkraukles baznīcā ikviens varēja arī iegādāties viņas albumu.

Ko gan nozīmē albuma nosaukums “talita kum”? Inese Šuļžanoka skaidro, ka tulkojumā no aramiešu valodas tas nozīmē “meitenīt, celies!”  Kādā Bībeles fragmentā  12 gadu veca meitenīte ir tuvu nāvei. Viņas tēvs, padzirdējis, ka netālu ir Jēzus, devies pie viņa pēc palīdzības — varbūt meitu vēl var dziedināt. Taču saņēmis ziņu, ka meita ir jau mirusi. Ģimene un citi apkārtējie sērojuši, tomēr Jēzus visus mierinājis, ka meitenīte nav mirusi.  Jēzus ļoti maigi pateicis “talita kum”. Burtiskā tulkojumā tas skan “meitenīt, celies!”, tomēr ne vienmēr var iztulkot visas valodas nianses, tādēļ albumam dots šis svešādais nosaukums “talita kum”.

“Albums vēsta par garīgo augšāmcelšanos, kuru var piedzīvot katrs no mums,” saka Inese Šuļžanoka.

Vairāk lasiet "Staburaga" 31. jūlija numurā.

Aizkraukles novadā